Forum

Whatsapp Kullanımı ...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Whatsapp Kullanımı hakkında.

Ozgur Daghanci
(@ozgurdaghanci)
Üye

Merhabalar,

Bilgi işlem birimi olarak uzun süredir kanayan yaramız şirket içerisinde kullanıcı pcleri üzerinden whatsapp web kullanımıydı ve buna hep karşıydım son kullanıcı kendi bilgisayarı üzerinde whatsapp web'e giriş yaptığında x bir kişiden herhangi bir zararlı dosya alış verişinde bulunabilir ve şirket ortamı açısından gelen dosya sorun teşkil edebilir diye düşünüyordum yönetime sorunumu ilettim ve konuyla ilgili kararıma saygı duydular ve kapatılması yönünde ne gerekiyorsa yapılması uygundur dediler. Siz değerli arkadaşlarıma sormak istediğim bu konudaki düşünlerim sizce doğrumu şirket ortamında onca önlem alınmışken bu tarz br uygulamanın kullandırılması ne kadar doğru en can alıcı kısmı ise son kullanıcı tarafından kapatıldıktan sonra devamlı bir savunma gelmesi yok yurt dışı ile yazışıyoruz yok whatsapp üzerinden dosya alış verişi evrak gönderiyoruz adam Ukrayna'da maili yok whatsapp kullanıyor gibi gibi, teknoloji çağında böyle bir sey olmaz deyip savunmamızı sağlam tuttuk ve zaten kvkk ve iso27001 açısından doğru olmadığının bilgisini verdik ve beklemeye geçtik bugun ilk günümüz bakalım yarın ne durumda olacak şirket ortamı bu konudaki fikirlerinize nedir şirket ortamlarınızda bu tarz bi durumla karşılaştınızmı ?

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 23/02/2021 21:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Kıdemli Üye Yönetici

Merhaba,

Hiç bir kurumsal şirkette bu tür mesajlaşma uygulamaları kullanılmaz. Yurt dışı ile yazışıyoruz en son ben bir kobi de çalışırken ithalat, ihracat departmanı söylüyordu. Koca koca global firmalar ile çalışıyoruz, bir tanesinde böyle bir şey duymadık, neden? Çünkü bu tür platformlar zaten resmi yazışmalar için kullanılamaz.

1 - Güvenlik ve veri gizliliği nedeni ile

2 - Raporlanamadığı için

3 - Bir sorun olması durumunda gönderdim, aldım, onayladın, onaylamadın resmi bir iletişim aracı olmadığı için dava konularında sorun yaşanabilir.

Özetle kapatmakta sonuna kadar haklısınız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
****************************************************************
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/02/2021 21:43

Ozgur Daghanci
(@ozgurdaghanci)
Üye

@hakanuzuner

Cevabınız teşekkürler buraya yazmamadaki en büyük amaçlardan birtanesi bana kalırsa kendi fikrimce türkiyenin en büyük topluluklarından birtanesi olması ve duayen ve bu işin mutfağından gelmiş kişilerin çokluğu tezimin doğrulanması açısından çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim izniniz olur ise bu fikirlerinizi yönetimin önüne tekrardan sunarak tezimin ne kadar doğru ve gerçekçi olduğunu kanıtlamak hakan bey kendinize iyi bakın görüşmek üzere.

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 23/02/2021 22:55

Uğur BURMA
(@ugurburma)
Tecrübeli Üye Forum Yöneticisi

"whatsapp üzerinden dosya alış verişi evrak gönderiyoruz adam Ukrayna'da maili yok whatsapp kullanıyor"

 

Whatsapp ı olan birinin mail adresi olmaması çok saçma. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/02/2021 12:31

Ozgur Daghanci
(@ozgurdaghanci)
Üye

@ugurburma

 

Aynen bizde zaten onu dedik şu teknoloji çağında adam whatsapp kullanıyor ama maili yok imkansız böyle bir durum dedik ve güldük 🙂 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 26/02/2021 23:03

Paylaş: