Forum

Trend Micro Offices...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Trend Micro Officescan Xg clientlerde otomatik silinme

azer mecidov
(@azermecidov)
Üye

Merhaba arkadaşlar işletmemizde 150 bilgisayar var ve hepsinde trend micro officescan kurulu. 2 senedir sorunsuz çalışıyordu. son zamanlarda bir çok client bilgisayarlarda trendmicro dosyaları otomatik siliniyor. lisans koşullarında süresi bitse bile korumağa davam edeceyi yazılı. sorun neden ola bilir? bu arada bir müddet önce server çökmüşdü kopyadan geri getirdim, sorunsuz çalışdı bunun etkisi ola bilirmi.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/02/2022 09:56

Kerem Göktay
(@keremgoktay)
Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

AV Lisansı bittiği durumlarda dediğiniz gibi çalışıyor ama son virus definition aldığı zamana göre korumaları sağlıyor. Yani örneğin 3 gün önce bittiyse, 3 gündür çıkan virüsleri korumaz.

Bunun dışında sisteminizde bir uninstall şifresi mevcut mu? Zararlı bir yazılım bulaştıysa ilk etapta var olan anti virusu kaldırma gibi bir aksiyon alabilir.

Normalde güncelleme yaparken temporary down edip güncel sürümle geri getiriyor. Sizin senaryoda lisansınız olmadığı için buna çok ihtimal vermiyorum ama böyle bir durum olabiliyor bazı durumlarda.

Uninstall olayına bakmanız faydalı olabilir. Ayrıca program files altındaki klasör tamamen mi siliniyor, yoksa belirli dosyalar mı siliniyor?

ÇözümPark

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/02/2022 14:02
azer mecidov beğendi

azer mecidov
(@azermecidov)
Üye

@keremgoktay program files icinde hepsi silinmiyor bazı dosyalar kalıyor, av logon scriptle msi kurulumu var onu kapadım şimdi, tum geride kalan dosyalari silib tekrar yüklemeye çalışacağım yine aynı şey olacakmı 

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 02/02/2022 15:17

Kerem Göktay
(@keremgoktay)
Üye Forum Yöneticisi

Çözüm bulabildiniz mi?

ÇözümPark

CevapAlıntı
Gönderildi : 18/02/2022 23:23

azer mecidov
(@azermecidov)
Üye

cözümü msi install script siliyormuş. scripti sildim. arta kalan dosyalari silen bir batch dosyasi da yazdim onla da dosyaları kaldırdım. Yüklediklerimde şimdiye kadar bir problem yok

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 28/02/2022 08:53
Hakan Uzuner beğendi

Paylaş: