Forum

Mcafee DLP performa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mcafee DLP performans sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,406 Görüntüleme
(@volkantipi-2)
Gönderiler: 376
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni başladığım yerde mcafee kullanılıyor. Dlp de kullanılıyor. Makinelerde ortak olarak Chrome çökmesi sık sık ve adres kısımlarında yazı yazarken harf harf seklinde ilerliyor. 

Kendi makinamda DLP'yi kaldırdım şu an daha iyi gibi duruyor. Bununla ilgili tecrübeniz nedir? DLP bu soruna sebep oluyor mudur? Nasıl bir config yapmak lazım?

Gönderildi : 09/02/2022 11:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Selamlar, ürünü aldığınız yere neden sormuyorsunuz? Bunlar kurumsal ürünler yani satın aldığınız bayinin bu konuda uzman olması gerekli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/02/2022 13:01

(@faruksahin-2)
Gönderiler: 2
New Member

Gönderen: @volkantipi-2

Merhaba,

Yeni başladığım yerde mcafee kullanılıyor. Dlp de kullanılıyor. Makinelerde ortak olarak Chrome çökmesi sık sık ve adres kısımlarında yazı yazarken harf harf seklinde ilerliyor. 

Kendi makinamda DLP'yi kaldırdım şu an daha iyi gibi duruyor. Bununla ilgili tecrübeniz nedir? DLP bu soruna sebep oluyor mudur? Nasıl bir config yapmak lazım?

Merhabalar forumda yazılarak çözülecek bir konu değil ne yazık ki. Böyle bir problemin olma sebebi çok fazla etkene dayanıyor. Tüm DLP konfigürasyonunun gözden geçirilmesi gerek. Hakan hocamın da dediği gibi satın aldığınız yerin uzman olması gerekli. Eğer detay paylaşırsanız sorunu nasıl çözeceğinizden çok nasıl çözdürebileceğiniz hakkında yardımcı olabiliriz. 

Bu ileti 2 yıl önce 2 defa Ömer Faruk ŞAHİN tarafından düzenlendi

Gönderildi : 11/02/2022 13:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Aynen, Ömer güzel özetlemiş.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/02/2022 16:36

Paylaş: