Forum

Trend Micro Apex ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Trend Micro Apex kullanıcıları hak.

7 Yazılar
3 Üyeler
6 Likes
1,996 Görüntüleme
Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dostlar merhaba,

Trend Micro Apex kullananlara bir sorum olacak. Notebook uyku modunda iken mavi ekran veya yeniden başlatma olayı sizde de oluyor mu? OS 19041 yapısı kullanıyorum.

Notebookta ki driverlar ile ilgili bir sorun olmadığından emin olduktan sonra Çözümpark'a yazma gereği gördüm. Değiştirmediğim sürücü versiyonu kalmadı. (Minidump dosyaları da kontrol ettim çok genel öneriler sunuyor, ve hemen hemen denemediğim yöntem kalmadı gibi bir şey)

Son olarak AV'yi kaldırıp test ediyorum da, durumdan emin olmak istiyorum.

Teşekkürler.

Gönderildi : 21/08/2020 10:26

(@alicansaykal)
Gönderiler: 8
Active Member

selam,

Apex One tarafında "unauthorized change prevention" olarak geçen bir servisten kaynaklı eğer apex oneda patch3 geçildi ise güncel windows sürümünde sorunla karşılaşılıyor diye globalden birkaç bilgi gelmişti, fakat ben karşılaşmadım. Bununla alakalı olabilir. İstersen Additional Services tarafından bu servisi kapatıp bir denersin.

Sizdeki Apex one versiyon nedir?

Sorun devam ederse aşağıdaki tool ile debug log toplayıp bana gönderirsen arkaplanda bir hata almışmısın incelerim. 

https://success.trendmicro.com/solution/1055229-using-the-case-diagnostic-tool-cdt-to-collect-the-information-needed-by-technical-support

[email protected]

Gönderildi : 21/08/2020 12:51

Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@alicansaykal Hocam eksik olmayın güzel bilgiler paylaştınız. 

Apex versiyonunu ekte paylaşıyorum. Trend Micro da durum analizi yapan bir tool olduğunu bilmiyordum. Sanırım bu toolu çalıştırıp mavi ekran vermesini bekleyeceğim ve sonrasında toolu durdurup hatayı kaydetmem gerekecek fakat notebook mavi ekrandan sonra yeniden başlatıldığından dolayı bu pek olası gelmedi de, deneyeceğim. Eğer hatayı alabilirsem sizinle paylaşırım.

Teşekkürler. 

image

Gönderildi : 22/08/2020 11:05

(@alicansaykal)
Gönderiler: 8
Active Member

tahmin ettiğim yukarıda belirttiğim servisi kapatırsanız yeni patch gelene kadar çözüm olabilir,

ek olarak tool çalıştırdığınızda geçmişe dönük loglarıda toplar. Mavi ekran saat dakika saniye bilgisi ile o logları inceleyipte bir sonuca varmaya çalışabiliriz

Gönderildi : 23/08/2020 16:17

Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam herhangi bir client makinada servisi kapattım ve söylemiş olduğunuz toolu da "on" konumuna getirip mavi ekran vermesini beklicem. Tabi servis kapalı olduğundan vermeyedebilir bu durumda problem çözülmüş olacaktır ki inşallah vermez 🙂

Başka bir clientta da virüs programını komple kaldırıp deniyorum.

Bilgileriniz çok yardımcı oldu, tekrardan sağolun. Yarına kadar test edeyim olumlu olumsuz dönüş yapacağım.

Edit: Tool'da ki kayıtları açmak için şifre istiyor benden. Burada neyin şifresini girmem gerekiyor acaba?

Bu ileti 4 yıl önce Yiğit Savaş tarafından düzenlendi

Gönderildi : 23/08/2020 20:33

Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam verdiğiniz ipuçlarını kullanarak "unauthorized change prevention" servisin de etkin olan "Behavior Monitoring Settings" ayarını disable ettim ve sorunun şimdilik çözüldüğünü düşünüyorum yeni patch beklicem artık. Elinize kolunuza sağlık büyük dertten kurtardınız @alicansaykal

image

Gönderildi : 25/08/2020 16:31

(@keremgoktay)
Gönderiler: 117
Üye

Selam,

Build numberınız bir tık altta gözüküyor. Bildiğim kadarıyla bu patchdede benzer problemler olabilir ama isterseniz bir deneyin.

https://downloadcenter.trendmicro.com/index.php?regs=tr&prodid=1745

Özellikle bu patch için;

https://files.trendmicro.com/documentation/readme/Apex%20One/2020/apex_one_2019_win_en_patch3_b8378.html#resolved

Enhancement 3

Apex One supports Security Agent installation on the Windows 10 May 2020 Update (20H1).

ÇözümPark

Gönderildi : 26/08/2020 10:08

Paylaş: