Forum

Şifreleme Riski İçi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Şifreleme Riski İçin Öneri

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
581 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, dönem dönem bizleri ziyaret eden, korkutan, bazen nefret ettiren şu dosya volume yada disk şifreleme yazılımları olabiliyor. Kendi kendime şunu düşündüm. Eğer sistemim zaten şifreli ise bitlocker tpm v.s. tekrar şifreleme yapılamayacağı için ekstra bir koruma sağlanmış olur mu?

Gönderildi : 04/03/2020 10:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Hayır iki encryption yöntemi farklı çalışıyor. cryptolocker vs hakkında çok fazla makale ve her üreticinin de desteklediği tedbir listesi var araştırın derim.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/03/2020 10:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

İbrahim bilgi vermiş.

Şöyle düşünün siz bitlocker yaptınız ancak zaten sistem otomatik şifreyi startup sonrasında açıyor, örnek siz login olduğunuz da herşeyi görebiliyor ve okuyabiliyorsunuz. Doğal olarak sizin şifreniz ile giren kötü niyetli kişi de benzer şekilde okuyabileceği için gayet rahat şifreleyebilir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/03/2020 23:53

Paylaş: