İşyerim İçin Güvenl...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

İşyerim İçin Güvenlik Önlemi  

  RSS
Emre AY
(@eemreayy)
Üye

Merhabalar, ZyXel VMG3313-B10A marka modemden özel birkaç porttan DVR ve SQL için çıkış almaktayım bu portları sadece istediğim ip ve istedigim MAC adresli (DVR izleme için mobil cihazlar, sabit ip olmadığından MAC ile yapılabileceğini düşünüyorum) bağlantılar kullanabilsin istiyorum. Bunun için bir firewall cihazına ihtiyacım var sanırım yine ZyXel marka ZyWALL USG tarzı bir cihazla yapabilir miyim öneriniz ve desteklerinizi bekliyorum.

Alıntı
Gönderildi : 11/02/2020 12:05
Konu Etiketleri
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Tecrübeli Üye

MAC adress filter ile yapamazsınız zaten genel olarak bilin ki mac adres taklit edilebilen bir şey. Erişecek IP'ler sabit olmadığı için tek güvenli yol VPN yapmak zorundasınız. 
https://www.cozumpark.com/windows-server-2012-softether-ile-vpn-kurulumu/
Açık tuttuğunuz portları kapatıp sunucunuza bu tip bir çözüm kurabilirsiniz. Modem bunun için geçiş sağlayabiliyor olmalı. Ve bazı ttnet xdsl hatlarda nat yapılamadığı olabiliyor vpn kurup denemeniz lazım.
Yada dediğiniz gibi zywall, mikrotik, pfsense gibi firewall çözüm uygulayacaksınız. Ancak bunun için biraz network bilgisi şart yoksa bu tip ürünleri konfigüre edemezsiniz. Kurulum dahil hazır çözüm almanız daha iyi olur.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/02/2020 13:59
Paylaş: