Forum

Pfsense Ghost Panel

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense Ghost Panel

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,366 Görüntüleme
(@AhmetAkkaya)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba pfsense içerisinde localhost da ghost panel sorunsuz çalışıyor, fakat farklı bir locasyondaki bir pfsense için bağlantı sağlamaya çalıştığımda veritabınına bağlanamadı hatası veriyor aynı ağ içerisinde olmayan bir yapıda ghost paneli çalıştırmak mümkün müdür? Teşekkürler.

Gönderildi : 17/11/2020 13:14
Konu Etiketleri

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4301
Co-Helper

Bence sorunuzu adım adım daha net sormalısınız. Özellikle "fakat farklı bir locasyondaki bir pfsense için bağlantı sağlamaya çalıştığımda" bu kısım pek anlaşılmıyor.
Tekrar bakarsanız göreceksiniz ghost script entegrasyonunda config dosyaları edit ediliyor. Ben yakın zamanda kurmadım ama maksadı daha net sorarsanız deneyen arkadaşlar fikir verebilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/11/2020 20:22

(@AhmetAkkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Farklı demek istediğim aynı ağ içerisinde değil ghost panel ofiste pfsense ofis dışında çalışacak arada da bir vpn bağlantısı yok, veri tabanına bağlantı sağlanabilir mi?

Gönderildi : 18/11/2020 11:03

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Bunun için vpn yapılması gerekir.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/11/2020 15:35

(@AhmetAkkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

Bunun için vpn yapılması gerekir.

Port üzerinden çalışıyor olabilir mi pfsense veritabanı ?

Gönderildi : 18/11/2020 15:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

pfsense ler arasında çok kolay bir şekilde site to site vpn kurabilirsiniz.

Gönderildi : 18/11/2020 16:37

(@AhmetAkkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @ibrahimyildiz

pfsense ler arasında çok kolay bir şekilde site to site vpn kurabilirsiniz.

Burada amacımız birden fazla pfsense cihazından gelen login bilgilerini bir tek ghost panelde toplamak.

Ghost panel merkez, pfsense şubelerde çalışacak şekilde düşünülecek ..

Gönderildi : 18/11/2020 16:40

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Tamam aynı. Siz şubelerdeki pfsense'leri merkezdekine diğer yönetim aksiyonları dışında da vpn ile bağlamak zorundasınız. Şubeler radius'a direk ulaşmak zorunda. Bence kurulum makalelerine tekrar bakın uygulama adımlarından mantığı oluşturabilirsiniz.

Gönderildi : 18/11/2020 17:27

(@AhmetAkkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Uzak pfsense makinayı vpn ile local demiş gibi bağlantıyı sağladım.

db_settings ayarında

$host="localhost"; // Genelde "localhost"'tur. Eğer mysql sunucunuz başka bir yerdeyse onun IP/Hostname'ini giriniz.

Uzak pfsense makinasının ip adresini (ip/hostname) girdim login ekranı geliyor giriş yaptığımda "Veritabanı bağlantısı yapılamadı !" hatası veriyor ..

Gönderildi : 19/11/2020 09:38

Paylaş: