Forum

Bitlocker Açamıyoru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Bitlocker Açamıyorum

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,368 Görüntüleme
(@OzanAydogdu)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

WD 107c 4 TB bir harici diski BitLocker aracılığı ile şifrelemek istiyorum. Fakat bitlocker aç dediğimde erişim engellendi hatası alıyorum. Diğer disklerde yada başka harici disklerde problemsiz yapabiliyorum. Sorunun kaynağı ne olabilir sizce ? Updateler tam.

Teşekkürler

bitlocker

Gönderildi : 10/12/2019 14:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Servislerden bitlocker servisinin start durumda olduğuna emin olun sorun devam ediyor ise aşağıdaki linke göz atabilirsiniz.

https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/bitlocker-hatas%C4%B1/2f0cbd1f-ffc2-4989-a507-97b0c3f172be

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/12/2019 10:37

(@OzanAydogdu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Rıza hocam merhaba,

O linke göz atmıştım maalesef sorunum çözülmedi, servisleri kontrol ettim start durumda. Maalesef çözüm bulamadım devam ediyorum aramalara denemelere.

Gönderildi : 12/12/2019 14:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Aşağıdaki komutun çıktısını paylaşır mısınız lütfen?

manage-bde -status f:

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/12/2019 22:52

(@OzanAydogdu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bitlocker1

Merhabalar,

Ekte dediğiniz komutun çıktısı mevcut Hakan Bey,

Teşekkürler

Gönderildi : 14/12/2019 14:21

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu disk dediğiniz şey USB memory olabilir mi? Birde sanırım sorun diskten gibi yani local driver da sorun yok sanırım, bu diski başka bir bilgisayar da veya başka bir diski kendi bilgisayarınızda dener misiniz lütfen.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/12/2019 16:56

(@OzanAydogdu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey tekrardan merhabalar,

4TB External Diskti. Disk daha önce son kullanıcı bir personel tarafından şifrelenmeye başlatılmış ve çok uzun süreceği için tamamlamadan diski çıkarmış. Şifreleme yarım kaldığı için yeniden şifreleme yapmıyordu. Diski biçimlendirdiğimiz halde hata veriyordu. Hala disk üzerinde şifreleme yapmaya devam ettiğine dair bir hata ekranı ile karşılaşınca(ilk kez karşılaştık) disk yönetiminden önce GPT sonra GPT diskten Dinamik diske dönüştürünce sorun çözüldü. Şu anda sorun bu şekilde çözülmüş durumda. Sizlerin ve ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Gönderildi : 17/12/2019 22:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Geri dönüş ve bilgilendirme için teşekkürler.

Gönderildi : 17/12/2019 23:24

Paylaş: