Forum

Firma İçin Virus Pr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Firma İçin Virus Programı Tavsiyesi

10 Yazılar
5 Üyeler
1 Likes
1,289 Görüntüleme
(@hanefibulut)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Firmamızda 3 adet Server 57 Masaüstü PC bulunmaktadır. Bu sistemlerimiz için Virus programı ihtiyacımız var. Benim aklımda 2 firmanın Virus programı mevcut fakat bu programlar kendi içlerinde çeşitleri bulunmaktadır. Yazacağım virus programlarını mı tavsiye edersiniz yoksa sizin tavsiye edeceğiniz program hangisi olur. Teşekkürler.

1. ESET Endpoint Protection Advanced 

2. ESET Secure Business Cloud   ( Bu üründe e posta güvenligi'de mevcut ) Gerekli mi ???

3. Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus

4. Kaspersky TOTAL Security for Business  ( Bu üründe e posta güvenligi'de mevcut ) Gerekli mi ???

Gönderildi : 16/05/2019 14:15

(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member

Merhabalar,

Biz firmamızda Kaspersky Endpoint Security for Business -Advanced kullanmaktayız yıllardır gayette memnunuz incelemenizi tavsiye ederim admin kit ile güzel bir yönetim sağlaya bilirsiniz. Eset kullanan arkadaşlarımda var onlarda gayet memnun olduklarını söylüyorlar bana kalırsa siz bir Poc ortamı yaratıp kafanızdan geçen anti virüs programlarını test edin derim ona göre karar vermekte fayda var diye düşünüyorum.

Gönderildi : 16/05/2019 15:38

(@hanefibulut)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu Bulut olarak geçen versiyonların bir avantajı var mı acaba ?

Gönderildi : 16/05/2019 17:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Cloud ürünleri temelde yerleşik sistemlere göre daha hızlı güncelleme alıyor. Pek çok üretici bu ürünlere odaklanmış durumda olduğu için yeni nesil teknolojiler daha hızlı yaygınlaştırılıyor. Özetle cloud temelli ürünler daha başarılı çalışıyor.

Tabiki bunun istisna durumları var ancak bu tarz ürünleri önerebilmek için şirket iş ihtiyaçları, sektör, çalışan sayısı, bütçe gibi değişkenler önemli. Günün sonunda sınırsız bir bütçeniz yoktur, veya finans sektöründe değilseniz çok yüksek bütçeli ürünler değilde daha kobi tarzı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Özetle her AV veya her Firewall iyidir, ama kime göre iyi olduğu önemlidir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/05/2019 03:50

(@hanefibulut)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Peki Hakan Bey Sizin Tavsiye Ettiğiniz Bir AV Ürün Var Mı ? Benim yaşmış olduklarım arasından hangisini tavsiye edersiniz ?

Gönderildi : 17/05/2019 09:57

(@serkanates)
Gönderiler: 1275
Üye

Sunucu tarafında Trend Micro Deep Security, son kullanıcılar için Trend Micro Officescan tercih edebilirsiniz.

Gönderildi : 17/05/2019 16:47

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Gönderen: Hanefi BULUT

Peki Hakan Bey Sizin Tavsiye Ettiğiniz Bir AV Ürün Var Mı ? Benim yaşmış olduklarım arasından hangisini tavsiye edersiniz ?

Benim cevabımı okumadınız veya beni mi test ediyorsunuz.

Dedim ki sizin yapınızı bilmeden kimse ürün tavsiye edemez çünkü iş ihtiyacınızı bilmiyoruz, ama kusura bakmayın bunu önemsemediğinize göre kobi ayarında bir firmada çalışıyorsunuz diye düşünüyor bu durumda ne olursa işinizi görür. 

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/05/2019 18:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba Arkadaşlar

Firmamızda 3 adet Server 57 Masaüstü PC bulunmaktadır. Bu sistemlerimiz için Virus programı ihtiyacımız var. Benim aklımda 2 firmanın Virus programı mevcut fakat bu programlar kendi içlerinde çeşitleri bulunmaktadır. Yazacağım virus programlarını mı tavsiye edersiniz yoksa sizin tavsiye edeceğiniz program hangisi olur. Teşekkürler.

1. ESET Endpoint Protection Advanced 

2. ESET Secure Business Cloud   ( Bu üründe e posta güvenligi'de mevcut ) Gerekli mi ???

3. Kaspersky Endpoint Security Cloud Plus

4. Kaspersky TOTAL Security for Business  ( Bu üründe e posta güvenligi'de mevcut ) Gerekli mi ???

Eset ürününü 13 yıldır kullanıyoruz son derece memnunuz.

Sunucu tarafı için Eset Endpoint Security File Server

Kullanıcı tarafı için Eset Endpoint security kullanıyoruz.

İçeride mail server varsa tabi bunun için ilgili ürünü almanızda yarar var.

Eset ile ERA konsolu üzerinden tüm sistemi kontrol edip, izleyip, güncelleme geçip, rapor çekip mobil cihaz engellemeye kadar bir çok işi yapabiliyoruz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/05/2019 23:38

(@hanefibulut)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Gönderen: Hakan Uzuner

Benim cevabımı okumadınız veya beni mi test ediyorsunuz.

Dedim ki sizin yapınızı bilmeden kimse ürün tavsiye edemez çünkü iş ihtiyacınızı bilmiyoruz, ama kusura bakmayın bunu önemsemediğinize göre kobi ayarında bir firmada çalışıyorsunuz diye düşünüyor bu durumda ne olursa işinizi görür. 

Yanlış Anlaşılmaya Sebep Verdiğim İçin Özür Dilerim Hakan Bey.

Verilmiş olan tüm cevaplar için herkese çok teşekkür ediyorum. 

Gönderildi : 19/05/2019 15:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Rica ederiz, özürlük bir durum yok ama bizler post atarken istiyoruz ki soruyu soran değerli üyemizde güzelce okusun.

Sizde alınganlık yaptığım için kusura bakmayın lütfen.

Gönderildi : 19/05/2019 15:31
Adem DİK reacted

Paylaş: