Forum

Donanımsal Firewall

Bildirimler
Hepsini Temizle

Donanımsal Firewall

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
433 Görüntüleme
(@MahmutTANIR)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlk olarak herkese merhabalar!

Çok fazla bütçemiz olmamakla birlikte ADSL modemin hemen arkasına kolayca bağlayacağımız bir firewall cihazına ihtiyaç duymaktayız. Cihaz sayesinde istemcilerin neler yaptığı hakkında bilgi almak (Site girişleri, ne kadar trafik kullandıkları vs.), ağ trafiğini görüntülemek istiyoruz. Ayrıca belirtmek istiyorum ki bu cihaz ADSL özelliği de taşıyabilir.

Aslına bakarsanız gezinirken şöyle bir cihaza rastlamış bulunmaktayım. Ama kullanı tecrübem olmadığından ihtiyaçlarımı karşılar mı bilemedim.

http://www.sanalmarketim.com/urun/c96917f9744cfd2fa053078a72fe1d13/ZYXEL-ZYWALL-2WG-FIREWALL

Ve birde donanım haricinde, ağa dahil olmuş bir istemci üzerine kurulu bir program sayesinde; diğer istemcilerin mevcut internet trafiğinin ne kadarını kullandığını görebilir miyiz?

Konuyla ilgili bilgi sahibi olanlardan yardımlarını rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla;

Mahmut TANIR

Gönderildi : 24/03/2009 18:03

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Mahmut Bey,

Aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle forum kurallarını okumanızı ve konu başlığınızı değiştirmenizi rica ediyorum.

Gönderildi : 24/03/2009 18:36

(@MahmutTANIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mahmut Bey,

Aramıza hoşgeldiniz. Öncelikle forum kurallarını okumanızı ve konu başlığınızı değiştirmenizi rica ediyorum.

Öncelikle nezaketiniz ve uyarınız için teşekkür ederim.

Sanırım bilmeden yanlış birşey yaptım, birde bahsettiğiniz forum kuralları bölümünü maalesef bulamadım.

Beni yönlendirmenizi rica eder, iyi akşamlar dilerim.

Gönderildi : 25/03/2009 00:40

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Duyurular ve Uyarılar kısmına bakabilirsiniz. http://www.cozumpark.com/forums/21/ShowForum.aspx

Portalda makaleleri bulunan UTM ürünlere de mutlaka göz atın

Bu ürün istekleriniz için yetersiz kalır, ama bu ürün fiyatı civarında bir bütçe düşünüyorsanız zaten daha iyisini bulamazsınız.

Gönderildi : 25/03/2009 00:56

(@MahmutTANIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Konuyla ilgili Forum Kullanım detaylarını incelediğimi bilmenizi ister, zaman ayırıp cevap verdiğiniz için tekrar teşekkür ederim.

Ayrıca konuya ek olarak; ilk yazdığım iletide bahsetmiş olduğum düzende çalışabilecek bir yazılım çözümü öneriz varsa öğrenmekten mutluluk duyarım.

Gönderildi : 25/03/2009 01:27

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

(@MahmutTANIR)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/03/2009 04:40

Paylaş: