Forum

Cisco ASDM: 5.2 for...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco ASDM: 5.2 for Asa VPN Client ekleme ??

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
456 Görüntüleme
(@emrebuyukbas)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar herkese merhaba kolaygelsin öncelikle.Arkadaşlar Asa VPn kullanıcı sayısını arttırma konusunda yardımınıza ihtiyacım var.Firewallarına baktığım kurumun birinde asa mevcut.Bu asa ya vpn le erişilmek isteniyor bir kişi vpn le bağlantı kuruyor ama başkaları kuramıyor.Lisanstan olduğunu düşündüm ki doğruymuş 8 kişilik daha lisans aldık.Ama bu Vpn le başka kullanıcıları firewalla eriştirmek için neyapmam gerektiğini bilmiyorum.Asa yada yabancıyım daha yeni yeni kavramaya başladım.Bu konuda  yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa fikirlerimizi paylaşalım Teşekkür ederim.Ayrıca Türkiye'deki en iyi bilgi paylaşım formu kesinlikle...:)

Gönderildi : 11/03/2009 13:47

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Merhaba,

Cisco ASA üzerinde bağlanacak kullanıcılar için ek hesaplar oluşturmalısınız.Bunun için Cisco ASDM ekranından "Configuration" ekranına gelin.Sonrasında soldan "VPN" gelin.Sonrasında hemen yanında açılan menüden "General-Users" gelin.Sonrasında yanda  çıkan ekrandan listede önceden oluşturmuş olduğunuz kullanıcı olacaktır.Siz buraya ek kullanıcı oluşturmak için "add" butonuna basarak oluşturabilirsiniz.Fakat dikkat etmeniz gereken kullanıcı oluşturma ekranında iken ilk önce kullanıcı adını ,şifreyi girin.Ve alttan "Privilege Level" olarak  "0" olarak ayarlayın.Sonrasında bir sonraki sekmede (VPN Policy) sekmesinden Group Policy yanındaki "Inherit" işaretini kaldırınız.yanındaki açılan listeden VPN yapılandırma esnasında policy adını seçiniz.Diğer ayarlar  işaretli olabilir.Ve ya isterseniz altta ayarlardan  "timeout" gibi .Ve ya aynı anda aynı kullanıcı adıyla kaç kişi bağlanabilir gibi ayarlar da vardır.Sonrasında  File > "Save Running Configuration to Flash  ile değişiklikleri kaydedin.

kolay gelsin.

Gönderildi : 11/03/2009 14:13

(@emrebuyukbas)
Gönderiler: 113
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler yardımınız için bakalım vpnle gelebilecekmi kullanıcılar izleyip görelim.

Gönderildi : 11/03/2009 20:30

Paylaş: