Forum

Firewall Tavisyesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Firewall Tavisyesi

10 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,094 Görüntüleme
(@ErcanUyma)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

İyi günler, iyi çalışmalar.

Çalıştığım şirkette şuan Firewall olarak IpCop kullanmaktayım. Ancak şirketimiz başka bir binaya taşınacak ve bu sırada da yeni bir firewall alınması istendi. İstenilen temel özellikler ise Hotspot olması. Sizce hangi ürüne bakmalıyım. Miktroik ürünlerene baktım. Uygun fiyata istediğim özellikler var ancak bu konuda çok da bilgili olmadığım için yardımınızı istiyorum.

Gönderildi : 10/07/2017 11:19

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Artık özellikler bakımından aynı segmen cihazlar aynı özellikleri barındırmakta.

İş fiyat kalite, yaygın servis ağı ve yıllık lisans yenileme maliyetine kalmakta.

Herkes farklı ürün sever ama bana göre sayınıza göre bir fortigate seçimi yapabilirsiniz.

Kurumunuza uygun modeli alabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/07/2017 12:42

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

İyi günler, iyi çalışmalar.

Çalıştığım şirkette şuan Firewall olarak IpCop kullanmaktayım. Ancak şirketimiz başka bir binaya taşınacak ve bu sırada da yeni bir firewall alınması istendi. İstenilen temel özellikler ise Hotspot olması. Sizce hangi ürüne bakmalıyım. Miktroik ürünlerene baktım. Uygun fiyata istediğim özellikler var ancak bu konuda çok da bilgili olmadığım için yardımınızı istiyorum.

hostpottan kastınız captive portal ise giriş seviyesi bbir utm fw işinizi görecektir.

ben de Rıza gibi fortigate cihazları öneririm. Mikrotik daha çok router/nat cihaz olarak kullanılan bir donanım ips/ids utm antivirus vb özellikleri yok

Gönderildi : 10/07/2017 12:54

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba,

Coslat ürününü incelemenizi ve mümkünse demo yapmanızı tavsiye ederim. 

Gönderildi : 10/07/2017 15:04

(@ErcanUyma)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Fortigate üzerinden araştırma yaptım ancak biraz pahalı geldi. Başka marka önerebilir misiniz?

Gönderildi : 10/07/2017 16:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Fiyatlar genelde özellikle aynı oldukça aynı gelecektir. Ayrıca bunlarda yıllık ödeme yapmak durumundasınız.

Ancak ücretsiz olarak pfsense v.s. gibi yazılımlara yönelebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 10/07/2017 16:24

(@ilhancicek)
Gönderiler: 180
Estimable Member

Merhaba :

Fortigate ürünü pahalı geldi ise sophos cyberoam ürünlerine bakabilirsiniz. Gerçi bir model belirledikten sonra aynı segmentteki modeller için fiyatları karşılaştırmak daha dogru olur. 

Kullanıcı sayısınız nedir ? Tahmini model önermek için verebilir misiniz. 

Gönderildi : 10/07/2017 16:30

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

talep öncelikli olarak hotspot ise, coslat ile istediğiniz çözümleri üretir, destek konusunda da sorun yaşamazsınız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/07/2017 04:54

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

Hem router hemde firewall olarak kullanabileceğiniz fiyat ve performans olarak mikrotik cloud routerleri tavsiye ederim.

Mikrotikin Hostpot özelliğini aktif olarak kullanyoruz. Biz kural yazdık, wirelles ile bağlanan kişi için tckimlik doğrulamasını kullanıyoruz..

http://demo.mt.lv  adresinden mikrotik arayüzüne bakabilirsiniz.

Utm tabanlı firewall ariyorsan, sonicwall ürünlerine göz at.. Çok başarılı bir üründür.

Gönderildi : 14/07/2017 02:25

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Fortigate üzerinden araştırma yaptım ancak biraz pahalı geldi. Başka marka önerebilir misiniz?

DrayTek 3900 🙂

Gönderildi : 17/07/2017 12:47

Paylaş: