Forum

MicRoTik Firewall ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

MicRoTik Firewall ?

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,656 Görüntüleme
(@HARUNULUDAG)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;  

Çalışmakta  olduğum  otelde  microtik ürünü kullanmayı  düşünmekteyim. 

750  kişi  kapasiteli  bir otel .     

Firewall olarak  microtik  ürünleri nasıldır. Sıkıntıları ve avantajları nelerdir ?

Kullanmayı düşündüğüm sürüm ise  : CCR1036-8G-2S-PLUS-EM

http://www.wi.com.tr/CCR1036-8G-2S-PLUS-EM

Gönderildi : 04/11/2015 15:02

(@SemihDanak)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Mikrotik ürünleri kullanışlıdır fakat yapılandırma konusunda yeterli bilgiye sahipmisiniz yada aldığınız firma destek konusunda yeterlimidir bu konuda çok fazla sıkıntı yaşayan oluyor mikrotik le alakalı

Birde otelde çalıştığınızı söylemişsiniz linkdeki hotspot özellikleri sizin için yeterli olacakmıdır ?

"4. HotSpot Gateway olarak kullanılabilir. Bulunduğunuz Local Network içersinde kullanıcı tanımlamaları yaparak user name bazında kısıtlamalar yada yetkiler atanabilir “HotSpot’un Türkçesi tam olarak bulunmuyor ama kablosuz ağ bağlantısının yapılabildiği bölgeye verilen bir addır.”

Gönderildi : 04/11/2015 20:14

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

O firewall (güvenlik duvarı) değil. Kendi sayfasına bakarsanız router (yönlendirici) cihaz olduğunu üzerinde RouterOS ile geldiğini görebilirsiniz.

Gönderildi : 04/11/2015 20:42

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Desteği konusunda daha az sorun yaşayacağınız markalı ürünlerle ilerlemenizde fayda var. Yerel markalardan Logix ve Coslat'ı inceleyebilirsiniz. Global ürünlerden Draytek, Gateprotect, WatchGuard, Fortigate vb bir çok markayı inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 05/11/2015 16:59

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

mikrotik router/firewall özelliği olan bir cihazdır. yükske miktarlarda session çevirebilir. yeterli desteği bulabildiğiniz sürece yapamayacağınız şey yoktur. kendine has bazı ayarları var kafa karışıklığı yaratır ama stabil cihazdır.

ben projelerimde mikrotik kullanırım. ama bildiğimden hiç kullanmamışsanız destek almanızda fayda var. onun dışında coslat gibi cihazlara da yönelebilirsiniz. yaptığınız tamamen ürünü almakla kalmamalı sağlam sonuçlanması için desteği olanı almalısınız.

Gönderildi : 05/11/2015 20:56

(@HARUNULUDAG)
Active Member
Konu başlatıcı

Destek  alınacak.  Zaten şuanki  firewall  destek alıyorum açıkçası fakat  cihazın sorunlarından olsa gerek  üretici firma  bile işin içinden çıkamadı malesef bu yüzden   yeni bir  cihaz arayışına çıktım.

Destek Konusunu illaki alınacak  bu şekilde yorumlarınızı bekliyorum açıkcası 😉

Gönderildi : 06/11/2015 02:00

(@alperenselcuk)
Gönderiler: 284
Reputable Member

Destek  alınacak.  Zaten şuanki  firewall  destek alıyorum açıkçası fakat  cihazın sorunlarından olsa gerek  üretici firma  bile işin içinden çıkamadı malesef bu yüzden   yeni bir  cihaz arayışına çıktım.

Destek Konusunu illaki alınacak  bu şekilde yorumlarınızı bekliyorum açıkcası 😉

destek alınabilcekse ben mikrotik tavsiye ederim. her işin üstesinden gelebilcek bi cihaz. 

Gönderildi : 09/11/2015 14:08

(@HARUNULUDAG)
Active Member
Konu başlatıcı

Microtikler Url Filter ve   Url loglama özelliği  nasıl iyimi  olaki bir rapor istendiğinde  benden  sıkıntı yaşarmıyım. 

Gönderildi : 19/11/2015 01:35

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

Daha önce mikrotik ürünlerinin firewall konusu forumda konuşulmuştu. Aynı konuları yeniden tartışmaya gerek yok. Eski tip firewall mantığı ile hareket edersek "peki" deyip geçerim. Günümüzde zero day prorection ve çok yönlü koruma sağlayan UTM cihazlar/yazılımlar ile koruma sağlanıyor.

Gönderildi : 19/11/2015 14:30

Paylaş: