Forum

Yeni Firewall Alımı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yeni Firewall Alımı Öneriler

16 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,117 Görüntüleme
(@ayhanozdemir)
Gönderiler: 474
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Firmamızda minimum 50 kullanıcı destekleyen,5651 e uygun loglama yapan ve misafir kullanıcılar için sms yada tckimlik no ile internete çıkartacak bir cihaz bakıyorum.Bazı markalarda cihaza loglama ve tc kimlik ile bağlanma için ilave ücretler istiyorlar.Bunların hepsini yapan tek bir cihaz varmı acaba.

Şuanda 1 adet demo firewall cihazı takıldı test aşamasında.Cyberoam 25ing modeli.

Ayrıca clientlara virüs programı da aldırmayı düşünüyorum.Usb diskleri engelleyen yada sadece ıd si belli olan usbye izin veren program olursa daha iyi olur. 

Firewall ,güvenlik ve virüs konusunda tavsiye ve önerilerinizi alabilirmiyim. 

Teşekkürler... 

Gönderildi : 25/03/2015 18:08

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Coslat'ı inceleyebilirsiniz. 

client tarafında Trend Micro olabilir.

Gönderildi : 25/03/2015 19:00

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Coslattanda fiyat aldım fiyat farkı aralarında çok az.Cyberoamda özellik bakımından daha fazla seçenek var gibi geldi.Coslat kullanımı ve koruması daha iyimidir hocam 

Gönderildi : 27/03/2015 11:50

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Coslatı kullanmadım ama ekran görüntülerine bakınca Pfsense gömülmüş cihaz gibi. Fiyatı nedir bilemem ama pfsense kurulması sanki daha mantıklı geldi bana. Yani ücretsiz bir yazılımı satmak biraz etik dışı gibi geliyor bana. Tabi cihazı kullanmadım, sadece ekran görüntülerinden dolayı sölüyorum.

Ayrıca cyberoam hakkında daha fazla fikir sahibi olmak için şu görüntülü dersler iyi gelir:

https://www.youtube.com/watch?v=vmkRFokGLAQ

Gönderildi : 27/03/2015 12:05

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

SMS desteği isteniyorsa Logix i incelemenizi tavsiye ederim. Ürünü diğerlerinden ayıran bir özellik firmaya SMS maliyeti olmamasıdır. Diğer ürünlerde bir operatör ile anlaşıp SMS paketi alıyorsunuz. Bu ürün SMS tarafını kullanıcıya yüklüyor. Yani kullanacak kişinin kendi SMS paketi veya faturasından işlem görüyor. Haliyle firmaya bir yükü yok. 

Gönderildi : 27/03/2015 13:58

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

SMS desteği isteniyorsa Logix i incelemenizi tavsiye ederim. Ürünü diğerlerinden ayıran bir özellik firmaya SMS maliyeti olmamasıdır. Diğer ürünlerde bir operatör ile anlaşıp SMS paketi alıyorsunuz. Bu ürün SMS tarafını kullanıcıya yüklüyor. Yani kullanacak kişinin kendi SMS paketi veya faturasından işlem görüyor. Haliyle firmaya bir yükü yok. 

Hocam merhaba,

Tavsiye ettiğiniz cihazı daha önce duymamıştım.Koruma ve kullanımı nasıldır. Tahmin ettiğiniz gibi firewall cihazını 1 kere alayım sağlam alayım düşüncesindeyim.Ayrıca çok fazla spam mail geliyor bu aralar onları bu cihazlarla ne kadar engelleyebilirim.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 30/03/2015 11:21

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member

Cyberoamu uzun zamandır bir çok firmada kullanıyoruz.İsteklerinize fazlasıyla cevap verecektir. Sorun yaşamazsınız online destek hizmeti çok iyi Türkiye'deki firmalara bağımlı değilsiniz.

Antivirüs tarafında bir firmada symantec diğerinde trendmicro kullanıyorum. Arayüz olarak trendmicroyu hiç beğenmedim symantec veya eset i incelemeni öneririm. Demo talep edip testlerini kendin yapabilirsin. 

Gönderildi : 30/03/2015 12:48

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sonicwall Tz215 modelini de tavsiye eden çok oldu.Kullanımı ve koruması nasıldır sizce.Arayüzüne falan baktım Türkçe ve basit gibi geldi.

Coslat yeni ürün olduğu için sorun çıkartabilir diye tahmin ediyorum.Fiyat olarakta çok fazla cazip değil gibi.

Cyberoam da ssl vpn olayı sınırsız ve ücretsiz.Rule eklerken fazla yormuyor.

Açıkçası kararsız kaldım. 

Gönderildi : 30/03/2015 16:26

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhabalar,

Coslat yeni bir ürün olmamakla birlikte, üstte belirtilen etik tarafını anlamış değilim.

Piyasada bulunan tüm utm veya firewall ürünleri kendi çekirdeklerini yazmaktadırlar mı? , diye sormak isterim açıkçası.

Coslat ekibi, konu ile ilgili olarak, http://blog.coslat.com/p/hakkmzda.html adresinde, 

"Coslat açık kaynak kodlu güvenlik duvarı uygulamaları olan Monowall ve Pfsense i temel alarak hazırlanmıştır." şeklinde bir ibare kullanmışlar.

Talebinize gelirsek eğer, coslat tarafında,

- Firewall , Hotspot , Url Filtreleme ve 5651 loglama süreçlerinin tamamını gerçekleştirebilirsiniz.

- Yorumlardan öte, hangi ürünü incelerseniz, referans listesi ve bu kurumlarda görüşebileceğiniz yetkili bilgisi , son olarak da demo ürün talebinde bulunabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2015 16:38

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sonicwall hakkında görüş ve tavsiyelerinizi alabilirmiyim.

Tz215 modeli 

Gönderildi : 01/04/2015 18:01

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

Merhaba ,

Firmamızda minimum 50 kullanıcı destekleyen,...

Merhaba, 

Hepsi bir arada ürünlerin dışına çıkmanızı ve kesenin ağzını biraz açtırmanızı öneririm. Yoksa yapılan yatırım hem kısa zamanda çöp hemde mali zararı daha fazla olacaktır.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 03/04/2015 17:30

(@emredemirci-2)
Gönderiler: 226
Reputable Member

Sonicwall hakkında görüş ve tavsiyelerinizi alabilirmiyim.

Tz215 modeli 

Abi linux kernelli ürün işte. 

Gönderildi : 03/04/2015 17:57

(@ayhanozdemir)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Tavsiyeniz nedir

Gönderildi : 06/04/2015 12:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Yerinizde olsam Fortigate düşünürdüm. Neticede bu UTM cihazlarında yıllık lisans yenilemesi v.s. durumlar var. Ancak üstlendiği görevi adam gibi yapıyor. Yok ben bütçe çıkaramam derseniz Pfsense gibi ürünlere yönelmelisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/04/2015 16:19

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Hocam merhaba,

Tavsiye ettiğiniz cihazı daha önce duymamıştım.Koruma ve kullanımı nasıldır. Tahmin ettiğiniz gibi firewall cihazını 1 kere alayım sağlam alayım düşüncesindeyim.Ayrıca çok fazla spam mail geliyor bu aralar onları bu cihazlarla ne kadar engelleyebilirim.

Teşekkürler. 

Ayhan Bey Merhaba ;

Türk yapımı bir üründür. Bursa Teknopark'ta geliştiriliyor. Anti spam tarafı yok ürünün. Yıllık yenilemeleri çok uygun ve SMS tarafı daha önce de belirttiğim gibi diğer firmalardan farklı. Detaylı bilgi için http://www.logix.ws/ adresini incelemenizi tavsiye ederim. Firma ile de görüşebilirsiniz. 

Gönderildi : 06/04/2015 18:13

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

NSA 220 ve TZ 210 ürünlerini kullanıyorum. Sorunsuz ve vadettiğini kuşkusuz yapan bir ürün.

Gönderildi : 17/05/2015 14:52

Paylaş: