Forum

Browser virus'ü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Browser virus'ü reset attıktan sonra yeniden başlıyor [Alternatif Çözüm Bulundu]

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
619 Görüntüleme
(@alicanbarut)
Gönderiler: 30
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

1 Hafta kadar önce browser homepage viruslerine benzer bişi bulaştı. Regeditten v9-eu adına olan bütün kayıtları siliyorum, browser kısayollarından linkleri siliyorum ama bilgisayarı yeniden başlattığımda yine regedit ve "C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe" http://www.v9-eu.com/ sonuna eklenmekte neredeyse denemedigim malware antivirus programı kalmadı ama hala bu illetten kurtulamadım daha önce başına gelen biri varsa yardımcı olabilirse sevinirim. Internet explorer 1 örnektir diger bütün browserlarıma ekleniyor bu şekilde tek browserda degil sıkıntım

Gönderildi : 13/11/2014 02:18

(@kayhankayihan)
Gönderiler: 854
Noble Member

http://ademocut.com/cozuldu-v9-eu-com-ana-sayfasi-nasil-silerim-resimli-anlatim/

bu linkte senin ilacin var dostum, geçmiş olsun 😉 

Gönderildi : 13/11/2014 02:42

(@alicanbarut)
Eminent Member
Konu başlatıcı

http://ademocut.com/cozuldu-v9-eu-com-ana-sayfasi-nasil-silerim-resimli-anlatim/

bu linkte senin ilacin var dostum, geçmiş olsun 😉 

Maalesef çözüm anlık oluyor yeniden başladığında devam ediyor bunu daha önce kendinde denedim

Gönderildi : 13/11/2014 17:16

(@ademocut)
Gönderiler: 9
Active Member

Açılışta Kendiliğinden yüklenen programları kontrol ediniz. bunun için autoruns yada kaynak izleyici deneyiniz. sorun çözümünü yine aynı ademocut.com  v9 link bulacaksınız.

Gönderildi : 13/11/2014 19:23

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba ;

Çok sık karşılaştığım bir durum. Genelde browser kısayoluna sağ tıkla özellikler deki target ı incele. Oradaki istenmeyen site adresini silerek sadece browser exe sinin yolunun kalmasını sağla. Tüm kısayollarda bu işlemi yaparak çözebilirsin.

Gönderildi : 13/11/2014 19:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bununla ilgili olarak çok şey denedim pc yeniden başlayınca yalan oluyor. Bu nedenle başlata yeni bir araç çubuğu ekledim. Bu kısma ise explorer veya diğer browserlerin kısayollarını ekledim. Bu şekilde sorunsuz çalışıyorum.
http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/add-toolbar-to-taskbar#1TC=windows-7

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/11/2014 19:27

(@alicanbarut)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Açılışta Kendiliğinden yüklenen programları kontrol ediniz. bunun için autoruns yada kaynak izleyici deneyiniz. sorun çözümünü yine aynı ademocut.com  v9 link bulacaksınız.

Msconfig ve regeditte rün içini temizledim start menüde ki startup temiz ama hâlâ ayni şekilde devam ediyor.

Arkadaşlar target sonunu şilin diyorsunuz da bunu zaten denedigimi bbelirttim farkli bir durum var bunda

Gönderildi : 13/11/2014 23:36

(@utkucol)
Gönderiler: 154
Reputable Member

aynı sorun bende de var.bir türlü kurtulamadım bu virüslerden.

Gönderildi : 19/11/2014 15:15

(@www-rizasahan-com)
_

Bununla ilgili olarak çok şey denedim pc yeniden başlayınca yalan oluyor. Bu nedenle başlata yeni bir araç çubuğu ekledim. Bu kısma ise explorer veya diğer browserlerin kısayollarını ekledim. Bu şekilde sorunsuz çalışıyorum.
http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/add-toolbar-to-taskbar#1TC=windows-7

Bu şekilde aşmanız mümkün.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/11/2014 16:49

(@utkucol)
Gönderiler: 154
Reputable Member

Kısayol eklemeye çalışıyorum fakat tam olarak nerden ekleneceğini bulammadım.

Gönderildi : 20/11/2014 11:47

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
C üzerinde bir klasör açın ismi test olsun. Sonra explorer chrome gibi browserlerin ana dizininde yer alan exelerin kısa yollarını buraya kopyalayın. Sonra görev çubuğunda sağ tuş araç çubuğu yeni araç çubuğu diyin. Sizden path ister test klasörünü gösterin.

Gönderildi : 20/11/2014 11:52

(@alicanbarut)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

1 Hafta kadar önce browser homepage viruslerine benzer bişi bulaştı. Regeditten v9-eu adına olan bütün kayıtları siliyorum, browser kısayollarından linkleri siliyorum ama bilgisayarı yeniden başlattığımda yine regedit ve "C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe" http://www.v9-eu.com/ sonuna eklenmekte neredeyse denemedigim malware antivirus programı kalmadı ama hala bu illetten kurtulamadım daha önce başına gelen biri varsa yardımcı olabilirse sevinirim. Internet explorer 1 örnektir diger bütün browserlarıma ekleniyor bu şekilde tek browserda degil sıkıntım

İnatla bu virüse direndim format atmadım. Biraz önce bu tarz virüslerin çözümü için garanti bir çözüm bulmuş durumdayım. Yapmamız gereken sadece C:\Windows\System32\drivers\etc içindeki hosts dosyasını not defteri ile açıp en alt satıra aşağıda yönlendirmek isterdiginiz sitenin ipsini ve engellemek istediginiz sitenin ismini yazmanız gerekmektedir. Aşağıdaki örnekteki gibi benim browserım www.v9-eu.com olarak acılıyordu ben başına 74.125.133.147 ekledim yani google ipsini suanda acıldıgında direk google acıyor 🙂 istediğiniz siteyi bu sekilde acılısa ekleyebilirsiniz. İstediğiniz sitelerin ip adresini öğrenebilmek içinde CMD ekranına gelip Ping boşluk site ismi yazmanız yeterlidir. Örnek olarak ping www.google.com 

74.125.133.147 v9-eu.com

74.125.133.147 www.v9-eu.com

74.125.133.147 haberpress.net

74.125.133.147 www.haberpress.net

Gönderildi : 02/01/2015 03:18

Paylaş: