Forum

Farklı networkleri ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Farklı networkleri VPN ile bağlayarak FW kısıtlamalarına dahil etme yardım.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@YasinAktas)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

Çözümpark'ın çözümsüz sorusu olmadığını bilerek sizlerin engin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.

Merkez (Zywall uSG 300) ve Şube (VPN Destekli Modem) noktaları arasında VPN kurulumu yapmama rağmen Şube tarafındaki internet çıkışına müdahele etmek istiyorum yani FW da oluşturduğum kısıtlamaları Şube kısmında da geçerli kılmak istiyorum ancak bu konuda başarılı olamadım.. Eminim bir yöntemi vardır ve bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.. Saygılar

Gönderildi : 17/10/2014 13:34

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba Arkadaşlar;

Çözümpark'ın çözümsüz sorusu olmadığını bilerek sizlerin engin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.

Merkez (Zywall uSG 300) ve Şube (VPN Destekli Modem) noktaları arasında VPN kurulumu yapmama rağmen Şube tarafındaki internet çıkışına müdahele etmek istiyorum yani FW da oluşturduğum kısıtlamaları Şube kısmında da geçerli kılmak istiyorum ancak bu konuda başarılı olamadım.. Eminim bir yöntemi vardır ve bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.. Saygılar

Merhaba, Uç lokasyonlarda ZyXel ise VPn routing yapamıyorlar diye biliyorum. Bu konuda DrayTek ler oldukça başarılıdır... 

Gönderildi : 17/10/2014 13:45

(@YasinAktas)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ertan Bey;

Drytek i bende duymuştum ancak sınırlı imkanlar doğrultusunda alternatif çözüm arıyorum.

modemin demo konsolu http://www.zyxel.com/tr/tr/guidemo/WMG3312-B10A/index.html linkte acaba modemi inceleyip alternatif neler yapabiliriz bu konuda bir çözüme ulaşılabilinirmi? yada bahsettiğim işlem için modemde hangi özellik olmalıdır.

Teşekkürler  

Gönderildi : 21/10/2014 16:16

(@ertanerbek)
Famed Member

Ertan Bey;

Drytek i bende duymuştum ancak sınırlı imkanlar doğrultusunda alternatif çözüm arıyorum.

modemin demo konsolu http://www.zyxel.com/tr/tr/guidemo/WMG3312-B10A/index.html linkte acaba modemi inceleyip alternatif neler yapabiliriz bu konuda bir çözüme ulaşılabilinirmi? yada bahsettiğim işlem için modemde hangi özellik olmalıdır.

Teşekkürler  

Pek umudum yok lakin remote network kısmını uç noktada 0.0.0.0 merkezdede local networkü 0.0.0.0 girin olması muhtemel. 

Bu arada DrayTek tarafı pek pahalı cihazlar değil... 

Gönderildi : 21/10/2014 18:26

(@ahmetoglubaris)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Ertan Bey Merhaba;

1 merkez ve 1 şubede draytek ürünler kullanıyorum. bunlar Vpn ile bağlılar. diğer şubemde zyxel modem var. bu zyxel ide vpn le merkeze bağlayıp (araştırmalarımda yapılabildiğini gördüm, hatta siz yazmışsınız sanırım)  hepsini (1 draytek ve 1 zyxel) merkez firewall kurallarına dahil etmek istiyorum. bu mümkünmüdür. teşekkürler.

Gönderildi : 27/02/2015 13:31

(@murattunalioglu)
Gönderiler: 218
Estimable Member

merhaba;

İP SEC VPN YAPISINDA 

destinasyon network olarak 0.0.0.0 0.0.0.0  yazabiliyormusunuz ?

Gönderildi : 28/02/2015 22:10

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhaba,

Yanlış hatırlamıyorsam ZyXel tarafında default route karşı tarafa göndermek gibi bir seçenek bulunmuyor. 

Gönderildi : 01/03/2015 01:52

Paylaş: