Forum

pfSense VPN iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pfSense VPN için NAT oluşturduğumda çalışmıyor.

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
481 Görüntüleme
(@BilalULGER)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

pfSEnse üzerinden PPTP bağlantısı gerçekleştirmek istiyorum.

normal ayarlarını gerçekleştiriyorum. NAT kısmında herhangi bir işlem yapmadan VPN bağlantısını gerçekleştiriyorum bütün serverlara ve paylaşımlara vs ulaşabiliyorum Fakat, VPN sunucuma ulaşamıyorum ping dahi edemiyorum.

pfSense üzerinden PPTP yi kapatarak yada kapatmadan NAT ve kurallarını tanımlayarak WAN dan gelen PPTP isteklerini VPN sunucuma ulaştırmasını istiyorum bu defada VPN bağlantısını gerçekleştiremiyorum.

Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz.?

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 17/10/2014 14:27

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba arkadaşlar.

normal ayarlarını gerçekleştiriyorum. NAT kısmında herhangi bir işlem yapmadan VPN bağlantısını gerçekleştiriyorum bütün serverlara ve paylaşımlara vs ulaşabiliyorum Fakat, VPN sunucuma ulaşamıyorum ping dahi edemiyorum.

pfSense üzerinden PPTP yi kapatarak yada kapatmadan NAT ve kurallarını tanımlayarak WAN dan gelen PPTP isteklerini VPN sunucuma ulaştırmasını istiyorum bu defada VPN bağlantısını gerçekleştiremiyorum.

İyi Çalışmalar 

Yapacağınız işlemin adı VPNPassThrough ama anladığım kadarı ile bununla ilgili bazı problemler var ( https://doc.pfsense.org/index.php?title=Special:Search&limit=500&offset=0&redirs=1&profile=default&search=PPTP ) dokümanlarında bulamadım google üzerinde aradığımda buna benzer ve birkaç farklı problemle karşılaşan kullanıcılar gördüm.

Bu arada nedne pFense üzerinde sonlandırmıyorsunuz ? 

Gönderildi : 17/10/2014 17:19

(@BilalULGER)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

İyi Çalışmalar 

Yapacağınız işlemin adı VPNPassThrough ama anladığım kadarı ile bununla ilgili bazı problemler var ( https://doc.pfsense.org/index.php?title=Special:Search&limit=500&offset=0&redirs=1&profile=default&search=PPTP ) dokümanlarında bulamadım google üzerinde aradığımda buna benzer ve birkaç farklı problemle karşılaşan kullanıcılar gördüm.

Bu arada nedne pFense üzerinde sonlandırmıyorsunuz ? 

Cevap için teşekkür ederim. 

pfSense üzerinde sonlandırdığımda bağlantıda sorun olmuyor fakat ihtiyacım olan bir SBS servera ulaşamıyorum. Bu server aynı zamanda VPN sunucu görevinide üstleniyor Yani pfSenseyi buraya yönlendiriyorum. Bu server haricinde diğerlerinde sorun yok diğer paylaşımlar vs. sorun yaşamıyorum. 

Gönderildi : 17/10/2014 18:43

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

O zaman sorunu SBS üzerinde arasan daha uygun olur kendi içinde bir probleme neden oluyor olabilir. Baa sorun pek pFsense ile akalı gelmedi sonuçta onun üzerinden geçik sunucu üzerinden locale erişiyorsan srun seni lokale eriştirip kendisine eriştirmeyen sunucuda olmalı...

Gönderildi : 17/10/2014 18:51

(@BilalULGER)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İlgin için teşekkür ederim.

SBS için Local de 1723 portu açık görünüyor. Wan dan bakıldığında kapalı.Bunu pfSense üzerinden açamadım.

Biraz daha kurcalamam gerekli.

Tekrar teşekkür ederim.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 17/10/2014 18:55

Paylaş: