Pfsense 2.1 dosya i...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Pfsense 2.1 dosya indirme sınırı için yardım. TŞK.  

  RSS
Ercan Gül
(@ErcanGul)
Üye

öncelikle iyi çalışmalar diliyorum herkese.

pfsense 2.1 sürümü kullanıyorum. ağ sisteminde terminallerden gelen download taleplerini dosya boyutuyla sınırlamak istiyorum. yani mesela 500mb tan büyük olan dosyaların indirilmesine izin vermek istemiyorum. yapılacak olan ayarla indirmeye başlamadan kesmesini istiyorum her seferinde belli bir kısmını indirmesi ondan sonra kesilmesinide istemiyorum tekrar talep olmasın diye veya bildiğiniz başka bir yöntemle yüksek mb lı dosyaların indirilmesini önleyebilirmiyim yapacağım ayarlarla açık anlatarak yardımcı olursanız memnun olurum . şimdiden teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 14/03/2014 13:14
Abdullah Şimşek
(@AbdullahSimsek)
Üye

proxy setting bölümünde istediğiniz limiti verebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/03/2014 00:24
Ercan Gül
(@ErcanGul)
Üye

bi örnekleme yapabilirmisin mesela 500mb ttan daha büyük dosyaların indirmeye başlamasın demek istiyorum proxy server kısmında hangi başlıkta nasıl işlem yapacam. tşk.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2014 11:49
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Services-Proxy Server-Traffic Mngt yoluna gidin. En üstte "Maximum download size" göreceksiniz. Burada download boyutunu limitleyebilirsiniz. Değer kb cinsindendir. Değeri 0 yaparsanız limit kalkar.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/03/2014 13:28
Ercan Gül
(@ErcanGul)
Üye

Cevabıız için teşekkür ederim. Resul bey Maximum download boyutunu belirlediğimde sistemden indirilen bütün dosyaların boyutunumu dikkate alıyor yoksa herhangi bir terminalin tek seferde indireceği 1 dosya boyutunumu dikkate alıyor. bana lazım olan sistemin download sınırında bi kısıtlama olmadan indirilen tek dosya limitinin az olması yani toplam terminallerin indirmelerine müdahale etmeyecek ancal mesela kullanızılardan biri 1 gb lık tek dosya indirmeye çalıştığında bunu engelleyecek bi sınırlama istiyorum . tüm makinaların toplam downloadları değil sadece anlık 1 gb talebi veya 500 mb talebini kesecek yoksa makina sayısı fazla olduğu için zaten gün boyu 12-13gb download edilebiliyor müzik dinlemeler gazete okumalar ve ufak downloadlarla beraber.iyi çalışmalar dilerim.

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2014 11:12
Resul SOYDAŞ
(@resulsoydas)
Üye

Kullanıcının downloadını limitler. Deneyip görebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 20/03/2014 11:43
Paylaş: