Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yanmaz Oda

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
549 Görüntüleme
(@suleymanozyurt)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

fabrikamızdaki server odası için yanmaz su basmaz yani her türlü koruma için bir oda yaptırmak istiyoruz. izmirde böyle bilgiğiniz tanıdığınız firmalar varmıdır acaba ?

Gönderildi : 23/10/2013 16:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33009
Illustrious Member Yönetici

Piramit Bilgisayar ile bir görüşün derim, bir çözüm ortağı vardır mutlaka.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/10/2013 18:23

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
Elektronik olan bir ortamda ister istemez yangın olacaktır. Bizim sistem odası tasarımımız şu günlerde yapılmakta. Tüm binada ısıya dayalı civa ve hava örneklemeli sistem var. Bunlar duruma göre belirli bölgeye gerekli sıvı ile söndürme işlemi yapmak üzere ayarlı. Sistem odasında ise yangın firması belirli bölgelere ince bir tel çekeceğini belirtti. Bu teller belirlenen sıcaklığa ulaştığında 4 adet mini tüple 20M2 odayı tamamen söndürür dedi.Sistem odasındaki elektronik cihazlar arasında kısa devreye sebebiyet verecek elektronik kartlara zarar verecek hiç bir madde bulunmuyor. Firma ismini tam hatırlamıyorum ama ürün uzak doğu ürünü ve videolarında görüktüğü kadarı ile çok başarılı.

Ben bilginiz olması açısından anlattım eminim bir çok firma bu sistemi kullanmaktadır. İlginizi çekerse yarın ismini öğrenip video paylaşabilirim.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/10/2013 00:05

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

Rıza firma adını ve videoyu paylaşırsan sevinirim.

Gönderildi : 24/10/2013 00:34

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Rıza Hocam bu dediğiniz sistem FM-200 gazlı sistemden farklı bir türmü? 

Gönderildi : 24/10/2013 02:06

(@suleymanozyurt)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Elektronik olan bir ortamda ister istemez yangın olacaktır. Bizim sistem odası tasarımımız şu günlerde yapılmakta. Tüm binada ısıya dayalı civa ve hava örneklemeli sistem var. Bunlar duruma göre belirli bölgeye gerekli sıvı ile söndürme işlemi yapmak üzere ayarlı. Sistem odasında ise yangın firması belirli bölgelere ince bir tel çekeceğini belirtti. Bu teller belirlenen sıcaklığa ulaştığında 4 adet mini tüple 20M2 odayı tamamen söndürür dedi.Sistem odasındaki elektronik cihazlar arasında kısa devreye sebebiyet verecek elektronik kartlara zarar verecek hiç bir madde bulunmuyor. Firma ismini tam hatırlamıyorum ama ürün uzak doğu ürünü ve videolarında görüktüğü kadarı ile çok başarılı.

Ben bilginiz olması açısından anlattım eminim bir çok firma bu sistemi kullanmaktadır. İlginizi çekerse yarın ismini öğrenip video paylaşabilirim.
Saygılarımla.

merhabalar

tabi yangın olacaktır. fakat bizim fabrikamızda dış etkenlerden yangoın olması çok olağan bu yüzden sadece sistem odamızı yangına dayanıklı 30-40 dakikakadaar dayanakacak bir yapı istiyorum. 

Gönderildi : 24/10/2013 13:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

izmirde foi  anahtar teslimi sistem odası hizmeti sunuyor bildigim kadarı ile

Gönderildi : 24/10/2013 14:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
http://www.ygyanginguvenligi.com/video/bts.html buradan inceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/10/2013 16:40

Paylaş: