Forum

Labris Hakkında...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Labris Hakkında...

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,218 Görüntüleme
(@ayhanbabacan)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar...

Labris hakkında bir konuda bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yanlış bilmiyorsam Labris de telnet üzerinden giriş yaptıkdan sonra bir komut vasıtası ile network üzerindeki trafiği kullanıcı bazında görebiliyorduk sanırım. Mesela bir paket aralığı verip atıyorum 100 olsun bu peketi aşan kullanıcı iplerini sırala gibi... 

Bu komutu bilen arkadaşlarım hocalarım var ise ve paylaşa bilirlerse çok sevinirim 

Şimdiden çok teşekkürler...

Gönderildi : 05/03/2013 14:11

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhabalar...

Labris hakkında bir konuda bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yanlış bilmiyorsam Labris de telnet üzerinden giriş yaptıkdan sonra bir komut vasıtası ile network üzerindeki trafiği kullanıcı bazında görebiliyorduk sanırım. Mesela bir paket aralığı verip atıyorum 100 olsun bu peketi aşan kullanıcı iplerini sırala gibi... 

Bu komutu bilen arkadaşlarım hocalarım var ise ve paylaşa bilirlerse çok sevinirim 

Şimdiden çok teşekkürler...

Labris bir Linux GUI si, kullanmadım ama iptraf vardır muhtemelen içinde.

Gönderildi : 05/03/2013 14:47

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Admin konsolda zaten var ki bu, rapor menüsünde olmalı. 

Gönderildi : 05/03/2013 16:36

(@SalihUcpinar)
Gönderiler: 3
New Member

Merhaba,

Labris UTM/NGFW cihazlar için trafik logu arayüz üzerinden canlı/geriye dönük izlenildiği gibi ssh/telnet ile konsol üzerinden de takip edilebilmektedir. Sniff veye flow olarakda belirli ağ iletişimlerini izleyebilirsiniz.

Konsol üzerinden tail komutu kullanılabilir.

Konsol erişimini putty vb.. yazılımlar üzerinden ssh ile sağlayabilirsiniz.

Username : admin

Password : <admin-password>

port : 22

Örnek Komut satırı. (Aşağıdaki komut satır web trafik loglarını göstermektedir.)

# tail -10 /var/log/labris-webfilter/access.log | grep <ipadresi>

Not : -10 listelenecek satır sayısını belirler.

İyi günler,

Salih Üçpınar

Gönderildi : 06/01/2014 16:03

Paylaş: