Forum

Symantec Antivirus

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Antivirus

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@ahmetbayram)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

5 adet TS kullanıcılı server üzerine symantec antivirus ü kurdum. sorunsuz çalışıyor. network de bağlı kullanıcım yok. ancak terminal ile server e bağlandığım zaman gerek user olarak gerekse administrator olarak symantec antivirusun ne simgesi çıkıyor ne de mouse sağ klikde tarama göstergesi. birisi bana yardım edebilirmi acaba ?

Gönderildi : 30/07/2008 01:01

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Lütfen öncelikle OS,dil ve Symantec Antivirüs programınızın sürümünü yazar mısınız ?

Client Administrator Only seçeneğindeki izinleri kontrol eder misiniz? Orada simgeyi göster gösterme seçeneği gibi bir çok kısıtlama ve yaptırım var.

Gönderildi : 30/07/2008 02:27

(@ahmetbayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

windows 2003 standart türkçe

Symantec Antivirus 10.1.5.5000 

Gönderildi : 30/07/2008 12:03

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  ,  task manager  > process > kısmında  Vptray.exe  çalışmaktamııdır ??

eğer çalışıyorsa  sorun yok bence 

Gönderildi : 30/07/2008 12:09

(@ahmetbayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

server de administrator ile oturum açtığım zaman sorun yok çalışıyor simge de geliyor. anck terminal ile bağlandığım zaman (gerek administrator console olarak gerekse user olarak) simge gelmiyor. task manager de de Vptray.exe yok

Gönderildi : 30/07/2008 12:15

(@cozumpark)

server de administrator ile oturum açtığım zaman sorun yok çalışıyor simge de geliyor. anck terminal ile bağlandığım zaman (gerek administrator console olarak gerekse user olarak) simge gelmiyor. task manager de de Vptray.exe yok

task manager  >  File > new task >  Vptray.exe yazdığınızda gelmesi gerekli kontrol edermisiniz ?

Gönderildi : 30/07/2008 12:19

(@ahmetbayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Vptray.exe i çalıştır diyorum. ne bir uyarı veriyor ne simge çıkarıyor ne de taskmanager de gösteriyor..

Gönderildi : 30/07/2008 12:45

(@cozumpark)

merhabalar

bunlar aslında normal şeylerdir. sağ alt köşede çıksa da siz Symantec Antivirüs yönetim konsolundan izin vermediğiniz sürece bu değerler gelmez.

bunun için symantec antivirüs management console açıp ordan clientlara update scan ikonun görünmesi gibi izinleri vermeniz gerekir. tam olarak yerini hatırlamıyorum ancak bu seçenekler mevcut ve aktif hale getirmelisiniz.

bunlar görünse de görünmese de yapılandırma uygun bir şekilde yapılmış ise güvenliğiniz sağlanıyor demektir. arka planda çalışır herşey.

kolay gelsin

Gönderildi : 30/07/2008 15:51

(@ahmetbayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Vptray.exe nin çalışmamasına bir anlam veremesem de virüs programı aslında aktif durumda. her zaman dediğim gibi " Trend Micro Security Dashboard for SMB " gibisi yok 🙂

Gönderildi : 30/07/2008 20:50

(@cozumpark)

vptray'in çıkması için symantec antivirus yönetim konsolundan show vptray on.... seçeneğini işaretlemelisiniz...

Gönderildi : 31/07/2008 12:53

Paylaş: