Forum

Cyberoam CR50ia Fir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cyberoam CR50ia Firewall Kullanan ve Tavsiye Önerisi Olan

15 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
899 Görüntüleme
(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Cihaz Modeli ve Özelliği

Cyberoam CR50ia Firewall
Appliance (Includes 8×5 Support) (Cyberoam CR 50ia - 6 GbE ports, 750 Mbps Firewall Throughput, 125 Mbps UTM Throughput
Total Value Subscription includes Anti Malware, Anti Spam, Web and Application Filter and Intrusion Prevention System)

01-TVS-PRC-050IA-01
Total Value Subscription (For 1 Year)

S.A.
Arkadaşlar Şirkette Cisco Pix 515E Firewall kullanmaktayız ama onun
yerine Cyberoam CR50ia düşünüyorum sebebi ne internet çıkışlarının
loglamasını tutuluyor nede bir ISA Server gibi güvenlik bir yazılımız
var işletim sistemi üzerinde bir firewall olmamasını avantaj olarak
düşünürsek bu cihazı almak ne kadar avantaj ve faydalı olur bu konuda
bana yardımcı olursanız minnettar olurum

Gönderildi : 27/10/2011 18:54

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

Cyberoam ürününü almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Şöyleki Web Filtreleme ve IPS tarafında gerçekten çok güçlü, Antispam tarafında Commtouch DB kullanmakta, Antivirüs olarakta Kaspersky kullanıyor. Tüm bu bileşenleri bir şekilde tek bir cihaz altında sunabilen gayet başarılı bir üründür.

Diğer cihazlardan ayıran en büyük özellikleri ise VPN tarafında SSL VPN'in tamamen ücretsiz olması, üzerindeki 160GB disk ile raporlama için extra bir cihaz yada pc ye gereksinim olmamasıdır. Kimlik tabanlı firewall kuralı hazırlanabilmektedir. Yeni çıkacak olan firmware ile birlikte Hotspot SMS desteği gelecektir. Arayüzü gerçekten basitdir.

Bu ürünü verdiğim tüm müşterilerimiz üründen gayet memnunlar.  Memnun kalacağınızı düşünüyorum...

Gönderildi : 28/10/2011 19:32

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

İlgine teşekkürler ama sen daha çok ürünü satan bir firmasın ve web adresini verirmisin bilgilenme açısından. ben it uzmanı arkadaşların düşüncelerenide merak ediyorum. Biraz bekleyip sonrasında sağlıklı bir karar vereceğim.

Gönderildi : 31/10/2011 16:23

(@yagmurerisik)
Gönderiler: 12
Active Member

Cyberoam ürünlerini kesinlikle tavsiye ederim.

Şimdiye kadar Isa,Fortigate,Netsafe,Smoothwall ve Cyberoam  ürünlerini kullandım.

Ancak içlerinde sadece iki tanesi ön plana çıkıyor. Fortigate ve Cyberoam.

Bu noktada Cyberoam bütünleşik olarak loglama imkanı sunduğu için kesin çözüm olduğunu düşünüyorum.

Geçiş, kurulum ürün konularında yardımcı olabiliriz.

İyi çalışmalar 

Gönderildi : 03/12/2011 16:09

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sistemde 80-100 kullanıcı var daha önceden ISA 2006 varmış onunda önünde Cisco PIX 515E Firewall ama ISA Server'ı hacizden dolayı alıp gitmişler şimdi bende Cisco PIX 515E Firewall dan çok az biglim olduğundanilk etapta WatchGuard dedim ama pahalı geldi Cyberoam ürününü düşünüyorum üründe kullanacağım özellikler belli web filtreleme, uygulama filtreleme, vpn ve Domino Server için anti spam.

Gönderildi : 02/02/2012 19:52

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Cyberoam ürününü almanızı şiddetle tavsiye ederim.

Şöyleki Web Filtreleme ve IPS tarafında gerçekten çok güçlü, Antispam tarafında Commtouch DB kullanmakta, Antivirüs olarakta Kaspersky kullanıyor. Tüm bu bileşenleri bir şekilde tek bir cihaz altında sunabilen gayet başarılı bir üründür.

Diğer cihazlardan ayıran en büyük özellikleri ise VPN tarafında SSL VPN'in tamamen ücretsiz olması, üzerindeki 160GB disk ile raporlama için extra bir cihaz yada pc ye gereksinim olmamasıdır. Kimlik tabanlı firewall kuralı hazırlanabilmektedir. Yeni çıkacak olan firmware ile birlikte Hotspot SMS desteği gelecektir. Arayüzü gerçekten basitdir.

Bu ürünü verdiğim tüm müşterilerimiz üründen gayet memnunlar.  Memnun kalacağınızı düşünüyorum...

Saydığınız özellikler birebir olarak DrayTek 5510 cihazında da var aynı zamanda lisans ücretleri ve ilk alım ücreti piyasada muadil kabul etmeyecek kadar düşük :). Ayrıca SSL VPn Yanında SSL Proxy, SSL Aplication larıda ücretsiz :D.

Gönderildi : 03/02/2012 23:37

(@ertanerbek)
Famed Member

Cyberoam ürünlerini kesinlikle tavsiye ederim.

Şimdiye kadar Isa,Fortigate,Netsafe,Smoothwall ve Cyberoam  ürünlerini kullandım.

Ancak içlerinde sadece iki tanesi ön plana çıkıyor. Fortigate ve Cyberoam.

Bu noktada Cyberoam bütünleşik olarak loglama imkanı sunduğu için kesin çözüm olduğunu düşünüyorum.

Geçiş, kurulum ürün konularında yardımcı olabiliriz.

İyi çalışmalar 

Hocam syslog için tüm DrayTek cihazlarına USB disk takarsan localde tutabilmektedir :). En basit modemi bile :D.

Gönderildi : 04/02/2012 03:06

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhaba Hocam ,

DrayTek 5510 sizin bu ürün birde metro ethernet sonlandırsa super olurmus. 🙂

Basit birFiber To Ethernet  converter yeterli olur. Cihazın sadece fiber arayüzü yok, fiberi ethernete çevirdikten sonra istediğini yapabilirsin. 

Gönderildi : 05/02/2012 20:39

(@ertanerbek)
Famed Member

Evet. Ama kurumsal müsteriye elinde converter ile gitmek pek de iyi bir goruntu olmaz heralde 🙂 Yani bilindik durumlar müsteriye baska bir satisci yada sadece Juniper adını duymus biri patrona ;

(Neden juniper almadınız ?

Bu daha ucuz. Daha iyi.

Evet belli converter filan... )  Kısa diyalog 😀

Metro bağlantısı için bir tane switch kullanmayan kurumsal müşteri bul, ben 5510 fiber taktırırım.

Gönderildi : 05/02/2012 23:54

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Dikkate alıyorum dediklerinizi ve DrayTek 5510 teklifi alıyorum bugün.

Gönderildi : 06/02/2012 11:54

(@ertanerbek)
Famed Member

Merhaba

Soyle diyebiliryorlar. Ornegin yeni bir sube acılmıs ve direk firewall üzerinde sonlandırmak istiyorlar. 

Fiber hat daha önceden çekli değil ise hali hazırda ISP ler fiber çekmenin içine anlaşmalı olarak swith de koyuyorlar. Koymasalar ben switch veririm :D.

Gönderildi : 06/02/2012 12:37

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

DrayTek 5510 stoklarda yok marta kadarda olmayacakmış haydi hayırlısı.

Gönderildi : 06/02/2012 13:09

(@ertanerbek)
Famed Member

DrayTek 5510 stoklarda yok marta kadarda olmayacakmış haydi hayırlısı.

Ertan hocam satıyor galiba. Sanırım bir cozumpark indirimi yapar size 🙂

Ben satmıyorum maalesef ama Arena, Kare,Sebil,Çözüm Bil, Tesan gibi büyük dağıtıcılar satıyorlar. Simet mecbur kalmadıkça ürün satışı yapmaz. Bizim işimiz ürünün desteğini vermek, dokümanlarını hazırlamak vs vs.. satışın müşteri dağıtıcı ile bir sorun yaşamadığı yada direk bizimle çalışmak istemediği sürece bizim tarafımızdan yapılması olanaksız. Elbette son kullanıcı satışı hiç yok.

Ürün çok hızı tükeniyor, DrayTek global ürün yetiştirmekte de zorlanıyor. Almanya, Türkiye, İngiltere , Kore, Rusya bu sene sonuna kadar olan tüm üretimi satın aldı ama üretim bandı full çalışsada ihtiyacı karşılayamıyor bu nedenle DrayTek ana fabrikada bu sene büyütme yaptı ve yeni bir fabrika daha kuracak. Temel sorun DrayTek in kendi cihazlarının donanımlarınıda kendi üretmesi. Dışardan ürün alıp OS basmıyor her şeyi kendisi üretiyor.

Gönderildi : 06/02/2012 23:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba

Soyle diyebiliryorlar. Ornegin yeni bir sube acılmıs ve direk firewall üzerinde sonlandırmak istiyorlar. 

selam firewall üzerinde sonlandırman mantıksız bence niye? firewall göçtüğü zaman acil müdahale etme şansın yok modülü başka bir firewalla takma şansında yok mecburen layer3 switch üzerinde sonlandırma yapman en mantıklısı ki zaten türk telekomdan alıyorsan telekom istemesende alcatel markalı switchile sonlandırma yapıyor zaten sözleşme gereği

ama switche dokunmamak kaydıyla çünki swicth e müdahale etsen bile herhangi bir sorun olduğunda destek vermezler. yada ücretli destek

cyberoam cr50ia 50 full aktiv kullanıcılar içindir 60-70 bilgisayarınız var bunların 50 si full 70 tam aktiv değil ise yinede boğulmadan çalışmaya devam eder alacak olursanız yardımcı olurum bizdende satın alabilirsiniz......

Gönderildi : 01/05/2012 21:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba

selam firewall üzerinde sonlandırman mantıksız bence niye? firewall göçtüğü zaman acil müdahale etme şansın yok modülü başka bir firewalla takma şansında yok mecburen layer3 switch üzerinde sonlandırma yapman en mantıklısı ki zaten türk telekomdan alıyorsan telekom istemesende alcatel markalı switchile sonlandırma yapıyor zaten sözleşme gereği

ama switche dokunmamak kaydıyla çünki swicth e müdahale etsen bile herhangi bir sorun olduğunda destek vermezler. yada ücretli destek

cyberoam cr50ia 50 full aktiv kullanıcılar içindir 60-70 bilgisayarınız var bunların 50 si full 70 tam aktiv değil ise yinede boğulmadan çalışmaya devam eder alacak olursanız yardımcı olurum bizdende satın alabilirsiniz......

Gönderildi : 01/05/2012 21:18

Paylaş: