Forum

Access Point Sorunu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Access Point Sorunu ?

22 Yazılar
10 Üyeler
0 Reactions
1,672 Görüntüleme
(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

Bu olay benim başımada geldi DHCP 'den kaynaklanıyor ama çözdükten sonra kitlenme sorunu yaşanmadı istediğim kdr ip adresi dağıtabildim sorunu şu şekilde aşmıştım sizde onu yapıyorsunuz muhtemelen DCHP'clientlerın aldığı ip dreslerden biri muhtemelen access pointle aynı ip 'yi alıyor ve kitlenme bu nedenden dolayı oluyor gateway olarak tanımlanan access point ip adresi aynı zamanda bir client'a veriliyor DHCP tarafından ben DHCP scope'unu örnek oarak 192.168.1.20-192.168.1.150 ye kdr yaptım ve access pointe statik ip girdim düzeldi tabi bu ip aralıklarında ayıkladğım ip adresi olan 192.168.1.0-20 arasından biri verdim clientler 192.168.1.21 ile ip almaya başladılar gateway tabi access point vesselam....

Gönderildi : 15/11/2010 18:30

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

iki kere yazdım.

Gönderildi : 16/11/2010 14:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Farklı bir cevap biraz geç oldu ama ziyanı yok forum u  okuyan arkadaşlar görmüş olur :))

Aslında kaliteliden ziyade modem üzerinde DHCP çalıştırıldığı zaman 24 max kullanıcıdan sonra modem kilitlenir , tekrar resetlemek gerekir.
Cisco kendi ürünlerinde dahi DHCP çalıştırılacaksa en fazla 24 bağlantı önerir , Cisco dışındaki ürünlerde bu rakam daha da düşebiliyor sizin bahsettiğiniz 15 AP yede muhemelen 24 ye yakın veya daha fazla kullanıcı bağlanmış olabilir.

Bu tür problemleri çözmek için , modemi değiştirmesen dahi modemden sonra iyi bir router yapılandırarak bu rolü router üzerine vererek sorunu düzeltebilirsin.

Tahminimce buradaki sorun bundan kaylanıyor.

Saygılar

Bu bilgilerin doğruluğundan eminmisiniz ?

Gönderildi : 16/11/2010 14:29

Sayfa 2 / 2
Paylaş: