Forum

Hp elitebook bios ş...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp elitebook bios şifresi hakkında

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
501 Görüntüleme
(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member
Konu başlatıcı

Selamlar umarım doğru yere konu açmışımdır.

Sorunum şu , hp elitebook bir laptop var elimde biraz tuhaf bir laptop açıkçası makineyi açarken 2 profil çıkıyor bunlardan birinde Bios Administrator yazıyor diğerinde hp pc kullanıcı Bios Administrator yazan kısma şifre koymuş ve unutmuş bu aynı zamanda biosun kendisi diğer kullanıcı ile pc açılıyor ancak bios update ya da farklı bir şey yapmak istediğimiz de müdahale edemiyorum, şifre soruyor hp nin sitesinde System Software Manager adlı bir program var onun içinde biosconfigutility diye bir exe onu resetpassword komutu ile çalıştırdığım da  normalde resetlemesi gerekiyormuş ancak bende hata verdi, eski şifreden dolayı

Kısacası bios şifresini nasıl kaldırabilirim.

Saygılar

Gönderildi : 06/10/2010 17:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geçen aynı seride başıma bu sorun geldi.Kullanıcı şifre koymuş ve unutmuş işi gücü olmadığı için bios kurcalıyor.Bende işinin sıkı olduğu gün aldım hpye götürdüm garanti dahilinde şifresini sıfırladılar.Bu serilerde tek çare ürünü hpye götürmek.1 günde geri geliyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/10/2010 17:13

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Rıza selam cevabın için çok teşekkür ederim bizimkinde çok komik bir durum var 1 yıldır laptop kapalı bios şifresi var diye 🙂 2. konu ürün hp ye gitmiş hp den de yapılamadan geri gelmiş,

Gönderildi : 07/10/2010 11:07

(@www-rizasahan-com)
_

Hp'den yapılamadan gelemez:)Bizimkininde şifresini kıramadılar.Anakart arızalı dediler.Şifreye gitti anakart değişti.Muhtemelen bu serilerde bir sorun var.Garantisi var ise tekrar götürün ve biraz bastırın destek hattında yetkili birine.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/10/2010 12:18

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Buna aynen öyle olmuş 🙂 adamın görüşmediği yer kalmamış ürünün garantisi bitmiş şu durumda yapılacak pek bir şey yok herhalde 🙂

Gönderildi : 07/10/2010 19:08

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba bence 20$ arıza bedelini ödemeyi düşünürseniz arıza tespite verin uygun olursa yaptırın.Geçen benim laptopumun kullanıcılar nasıl becerdiyse usb portunu kırdı.Hp ye yolladım laptopu satsam 400 etmez arıza tamir bedeli olarak 800 lira teklif geldi.Aradım kardeşim bu ne ya biz hp tercih ediyoruz yanlışmı yapıyoruz felan dedim prosedür beyfendi o öyle bu böyle size en iyi %10 iskonto yaparız dediler.Tşk ederim ben 20$ ödeyip ürünü alıcam teşekkürler HP dedim.

Ürünü aldım kadıköye geldim 50 lira verdim 2 saat sonra taş gibi 0 usb takılmış olarak aldım.Hp eğer anakarta entegre olan usbleri değiştirseydi anlardım ama anakarta entegre olmayan anakarttan kablo ile uzatılan usbleri değiştirmek için bu parayı talep edince deli oldum.

Sizede tavsiyem üründen vazgeçtiyseniz kadıköye uğrayın derim en azından ucaza yaptırmak için bir şansınız olur.

Saygılarımla.

Gönderildi : 07/10/2010 19:21

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

İyice bir sapıtmışlar o halde desenize 🙂 neyse yapıcak bir şey yok o halde ürünü bende teslim etmeyi düşünüyorum ürün şu an çalışıyor sadece bios  detaylı ayarlara girilemiyor. ilk açılışta gelen ikinci kullanıcının şifresi ile açılıyor

Gönderildi : 08/10/2010 16:52

(@www-rizasahan-com)
_

O halde komple göçene kadar kullanırsınız artık.

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/10/2010 17:38

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Aynen abi yapacak pek bir şey yok bu durumda 🙂 yine de tekrar tekrar teşekkür ederim yardımların için

Gönderildi : 08/10/2010 18:59

(@www-rizasahan-com)
_

Estafurullah ne yaptımki ben teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/10/2010 18:59

Paylaş: