Forum

Kurumsal Antivir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kurumsal Antivirüs Çözümü

13 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
900 Görüntüleme
(@UMUTDULGER)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bir konuda öneri ve yardımlarınıza ihtiyacım olacak. Aşağıdaki gereksinimlere uygun bir kurumsal antivirüs çözümüne ihtiyacım var :

1 - Server Tarafı : Platform'dan bağımsız durumdayız. Clientlara Anti-Virüs güncellemelerini düzenli olarak yapabiliyor olması yeterli.

2 - Client Tarafı : Tüm Clientlar Windows XP ve 1000 civarı Client var. 

3 - Server ve Clientlar arasındaki iletişim uydu hattı üzerinden. Yani çok büyük boyutlarda güncellemelere sahip bir anti-virüs programı pek efektif olmayacaktır.

4 - Önereceğiniz anti-virüs çözümünün server tarafındaki işlemci gücü, ram v.b. gereksinimlerini de belirtirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 18/08/2010 12:18

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Ben kurumumda Nod32 kullanıyorum ve gayet memnunum. İsteklerinizi de karşılıyor.

System Requirements

Processors Supported: Intel or AMD x86-x64
Operating Systems: Windows® 7/Vista/XP/2000
Microsoft Windows NT 4.0 with Service Pack 6
installed
(NOTE: Supported by NOD32 Antivirus 4.2 only.
Features not supported in NT are self-defense, removable media access
control, SysInspector, SysRescue and portable PC support.)
Memory: 44 MB
Disk Space (Download): 28 MB
Disk Space (Installation): 35 MB

Gönderildi : 18/08/2010 12:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu iş için nod32 biçilmiş kaftan.Servere kurup güncellemeleri buraya çekebilir ve buradan clientlere dağıtabilirsiniz.Kullanıcıları merkesi era modülü ile client client dolaşmadan kurabilir güncellik durumlarını ve diğer aksiyonları takip edebilirsiniz.Aşağıdaki makalelerden yararlanabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/02/28/eset-nod32-antivir-s-4-kurulum-ve-ayarlar-b-l-m-1.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/02/28/eset-nod32-antivir-s-4-kurulum-ve-ayarlar-b-l-m-2.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/08/2010 12:36

(@CankatDomanic)
Gönderiler: 9
Active Member

Merhaba,

1000 kullanıcılık bir networkte kullanacağınız çözümün merkezi yönetim özelliklerinin gelişmiş olması en önemli kriterdir. Sizin gibi client sayısı yüksek olan yapılarda gartner raporlarında da en tepede yer alan markaların dışına çıkmamanızı tavsiye ederim. Bu markalardan bir tanesi McAfee'dir. Türkiye'deki kurumsal pazardaki yaygınlığı bu ürünün başarısının bir göstergesidir.  

Bu vesile ile size yardımcı olacağını düşündüğüm bazı bilgileri paylaşmak istiyorum.

McAfee'nin merkezi yönetim biriminin adı "ePO"'dur. ePO;

- Web arayüzü tüm kurumda güvenliğin yönetimi için esneklik sağlar

- Özelleştirilebilir kontrol panoları ve kullanıcı arayüzü güvenlik durumu ve trendleriyle ilgili kişiselleştirilmiş görüntü sağlar

- Otomatik raporlar ve kontrol panoları tüm organizasyondaki güvenlik durumu için açık ve gerçek zamanlı rol tabanlı görünürlük sağlar

- Rol tabanlı izinler tüm yöneticiler için uygun erişimve kontrol sağlar: ürüne, bölgeye ve fonksiyona göre

- Çok katmanlı yapı ağ bant genişliğinin azaltılmasına yardım eder ve kritik veri ve güncellemelerin her zaman onlara ihtiyaç duyan sistemlere yakın olmasını sağlar 

Tüm bu özellikler sayesinde tüm networkünüzün uç nokta güvenliğini tek bir noktadan yönetmiş olursunuz. McAfee'nin uç nokta güvenliği içinde AV koruması, Antispyware korumadı, email ve spam koruması gelmektedir. Bunlara ilave olarak veri koruma (DLP), client tabanlı IPS gibi farklı birçok ilave özelliği de aktifleştirip tek merkez üzerinden bunları da yönetebilirsiniz. 

McAfee Uç Nokta ürün özelliklerini aşağıdaki linkten detaylı görebilirsiniz;

Forum
Kuralları 3. Forum'a reklâm ve ticari kaygılar içeren mesajlar
yollanmamalıdır.
Aynı amaç ile imza veya profil resmi bölümüde kullanılmamalıdır.
Gerekirse bu gibi bilgiler ilgili kişilerin "Posta Kutusu"na atılabilir.
Bu durumlarda editörlerin bu mesajları silme hakkı bulunmaktadır.

Daha detaylı bilgi ya da bahsettiğim ürünleri test etmek isterseniz, yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım, 

Cankat Domaniç

Gönderildi : 18/08/2010 13:26

(@UMUTDULGER)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yaşar Bey, Rıza Bey, Cankat Bey,

Hepinize verdiğiniz bilgiler ve yardımınız için teşekkür ederim. NOD32 üzerinde verdiğiniz linklerdeki makalelerde yer alan bilgileri de kullanarak test yapmaya başladım. Bakalım başarılı olacak mı 🙂 Tekrar teşekkürler, hepinize kolay gelsin.

Gönderildi : 20/08/2010 10:55

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Biz teşekkür ederiz bu arada nod32 distribütör firmasında teknik uzmanlar bulunmakta sorun olduğunda ücretsiz telefon desteğide alabilmektesiniz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/08/2010 12:24

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Umut bey size önerim

Kaspersky veya Symantec alın derim.

Nod a göre dezavantajları fiyattır. Ama aslında NOD dan çok da yüksek değildir.

NOD düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duysa bile bu koruma yeteneğiyle doğru orantılı.

NOD bir çok zaman virüs  bulaştığını bile anlamıyor.

bence bu risk alınmaya değmez.

Gönderildi : 31/08/2010 15:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

SEP kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 31/08/2010 17:42

(@cenkercetin)
Gönderiler: 407
Famed Member Yönetici

Selamlar, 

Symantec ürününü şiddetle öneririm.. Sunucu tarafında ve Client tarafında çok gelişmiş özellikleri bulunmaktadır. Reklam olması amacıyla yazamıyorum ancak ürünün kendi sitesinden Enterprise bölümünden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Kolay gelsin. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 01/09/2010 09:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Portalımız üzerinde makaleleri de inceleyebilirsiniz. http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=Symantec+Endpoint+Protection&a=1

Gönderildi : 02/09/2010 03:24

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba Kaspersky'i size  şiddetle öneririm zaten eminimki portalımızdaki  arkadaşlar virüs  bulunan sistemlerde  ilk olarak  kaspersky  kurup temizleyip sonrasında  lisanslı yazılımını kurarlar bu aşikardır.

Demo için http://destek.helyum.com.tr/index.php?_m=downloads&_a=view&parentcategoryid=15&pcid=0&nav=0    adresindeki videolara  bakabilirsiniz.

Kaspersky  ile dışarıdaki notebook kullanan userların yönetimide  sağlanmaktadır  güçlü veri tabanı virüs  temizlemedeki  başarısı  ile kesinlikle  kaspersky.

Gönderildi : 14/09/2010 13:48

(@OnurALASOGLU)
Gönderiler: 9
Active Member

Bence işin bütçe boyutu sizin için önemli ise nod derim. fiyat avantajı çok iyidir, sistemi hiç yormaz çünkü hiç bir şey yapmaz 😀 psikolojik olarak korur sizi.

şaka bir yana onu kurumsal bir şirketten içeri sokmayı bırakın av olarak saymam bile. 1000 client diyorsunuz bu ciddi bir sayıdır başınızı ağrıtmayacak bir av yazılımı kullanmalısınız .

şiddetle kaspersky open space security ürününü öneririm ben ama trendmicro da makul bir üründür. özellikle kaspersky'nin yönetimi oldukça kolaydır.

sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılarımla... 

Gönderildi : 09/10/2010 02:25

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Kesinlikle Kaspersky öneririm.

Gönderildi : 13/10/2010 21:52

Paylaş: