Forum

Epo 3.6.1 de Deploy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Epo 3.6.1 de Deployment Task Sorunu

16 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
493 Görüntüleme
(@FerideSOLMAZ)
Gönderiler: 72
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Konuda olduğu gibi sorunum Epo konsolunda Directory menüsünde task tabında gelmesi gereken Deployment Task. Kurulumum hatasız gerçekleşmesine rağmen bu task yok. Ben oluşturabilir miyim?Ya da neden gelmez. Server 2000 Service pack 4 yüklü. .Net 2.0 ve java yuklu. kurulumda da hata vermiyor. ancak bu task gelmiyor.

Teşekkürler..

Gönderildi : 06/05/2008 21:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Feride hanım ;

sizi aramızda görmek mutluluk verici .

Öncelikle bir ekran görüntüsü alırsan yardımcı olmaya çalışalım . 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/05/2008 22:46

(@FerideSOLMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Hakan Bey;

ben hep burdaydım ama sessiz kaldım biraz. ekran goruntusu aşağıda ki gibi. sorunu ekran goruntusuyle anlatacak olursam. Directory menusune tıkladıktan sonra tasks tabında ilk satırda normalde deployment task olması lazım default kurulum da. ancak benim kurulumumdan sonra gelmedi.Güncelllemeleri kontrol ettikten sonra kaldırıp bir daha kurdum ancak yine sonuç değişmedi.Bu task ile clientlara yeni updateleri kurulumları gonderebiliyorum. Task i sonradan oluşturabiliyor muyuz? kurulumla gelmiyorsa nasıl bir çözüme gidilmelidir. McafeeTr ile görüştüm çözüm olmadı.

Bu arada tasks tabında sağ tıklayınca ekranda ki schedule task çıkıyor sadece orda da deploy ile alakalı bir olay yok.

Teşekkür ederim..

Gönderildi : 07/05/2008 12:31

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

benimde başıma geldi 4 -5 ay önce çözdüm ama tam olarak hatırlamıyorum malesef çok uğraşmıştım

reginional ayarları ingilizce mi ?

kurulurken msde seçiyor musunuz?

Gönderildi : 07/05/2008 12:50

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

(@FerideSOLMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

az once denedim o makaleyi yine de cozum olmadı. hatta daha tuhaf birşey oldu. Ben bu makaleyi uyguladıktan sonra epo 3.5.5 versiyonu gostermeye başladı.

MSDE değil SQL de tutulcak DB. Ve regional settings de sorun yok. hala çözemedim..

Gönderildi : 07/05/2008 14:24

(@FerideSOLMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

ePO nun en son versiyonu 4.0

ancak 4.0 da hatalar oluyor diye bana 3.6.1 versiyonu indirip kurmamı onerdiler. en son halini indirip kurulum yaptım. ancak hala düzelmedi. Ancak versiyon sorunundan oluyorsa ki deploy makalesindekileri uyguladıktan sonra 3.6.1 olan versiyon o işlemden sonra 3.5.5 oluyor. Bu durumda ya gelecek yada o epo 3.5.5 olacak. yada makale de en altta bu dizin aynen böyle olucak denilmiş bnde kurulum network associates içinde değil mcafee klasörü içinde  ancak default dizin zaten öyle geliyor.

Epo 4.0'ı deniycem birazdan.

Gönderildi : 07/05/2008 15:21

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

tamam öyle yapın o zaman

en son epo ve virusscan i deploy edin. repository den package göstermeden task bölümü aktif olmuyor.  

Gönderildi : 07/05/2008 15:54

(@FerideSOLMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tekrar merhaba

4.0 kurulumu da hata verdi. şimdi onla ilgileniyorum. artk hangisini çözebilirsem. çözümü de yazarım buraya.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/05/2008 16:34

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

takıldığınız yerde sorun yardım ederim

bu sorunla çok uğraştım çok zamanımı aldı mcafee forumları da mcafee türkiyede çözemedi.

Gönderildi : 07/05/2008 16:39

(@FerideSOLMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

benimde çok vaktimi alacak gibi duruyor.Mcafee TR'den siz kiminle görüştünüz? 

Epo yu 3.6.1 i kurdum az once. Üstüne en son patch i olan 3 üde kurdum. Sonra CMA'nın en son halini indirdim. onunda patch3 var onuda exract ettim.CMA'yı deploy ettim nap dosyasını da. dondum tekrar directory den baktım fakat yok hala çıkmıyor. En son hallerini indirip kurdum ama hala çalışmıyor.

detaylandırmak istediğim bişi var. ilk epoyu kurunca directory den bakınca epo agent 3.5.5 gözüküyor. ben gonderdiğiniz makalede ki işlemleri o zaman yapmıyorum. packageleri yapıyorum nap le birlikte ozaman repository de epo agent 3.6.0 oluyor. makaleyi uygulayınca bunlar tekrar 3.5.5 oluyor. yani uyuşmayan bu durumda makale dizininde  ki dosya diye düşünüyorum. Bu durumda onun en son versiyonunu bulmam lazım diye araştırmaya başladım. umarım bulurum.

Gönderildi : 07/05/2008 17:50

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Feride hanım akşam ben evde vmware e kuracağım. Hatırlamam açısından da iyi olacaktır sonucu sizinle paylaşırım.

epo 3.6.1.1.166 iniyor şimdi bunun üzerinden deneyeceğim. olmazsa 4 e bakarım. 

Gönderildi : 07/05/2008 18:20

(@FerideSOLMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

az once kurulumu tekrar yaptım sql yerine MSDE kurdum ve sorun yok şu anda geliyor deployment task. SQL den kaynaklanıyormuş demekki. ama sorunsuz çalışıyodu ve epo dan başka hiçbir database yoktu üzerinde.

Teşekkür ederim Buğra Bey.

Gönderildi : 07/05/2008 19:15

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

merhaba

zaten daha ilk başta aklıma MSDE ile ilgili olduğu geldi yazmıştım inanın bu sorunla o kadar uğraştım ki nerden girdim nerden çıktım neler denedim hatırlayamıyorum çözüme hangisiyle ulaştığımı. 4 tane server değiştim olmadı türlü türlü sürümler denedim en sonunda msde den çıktı işte.

sorunun çözüldüğüne sevindim banada yararı oldu anımsamam açısından.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/05/2008 19:50

(@FerideSOLMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim.

Ben 2 server denedim. neyse ki çözüldü. Şimdi de client makinelerle ilgili ayarlara bakıyorum.

Gönderildi : 07/05/2008 20:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33017
Illustrious Member Yönetici

Buğra ellerine sağlık . Feride hanım ben ancak bakabildim oda Buğranın çözümü oldu. geçmiş olsun .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/05/2008 23:41

Paylaş: