Forum

Forefront Client Se...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Forefront Client Security Kurulumu dc mı member

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

mrb Forefront Client Security Kurulumu dc üzerine deyilde domaine dahil olan bır servera kurulsada olurmu.

Gönderildi : 02/05/2008 14:51

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Evet

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/05/2008 14:58

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

dıyelım 2 adet member server   forefront sql server ıstıyor yannız benım kuracagım ılke memberda sql server kurulu deyıl yanı dıgerınde ben kurarken datayı sql server kurulu olan member server gostersem olurmu yanı ıllakı sql server kurulu serverın uzerınde olması şartmı birde wsus kurulu olması gerekıyormus oda aynı serverdamı olması lazım

yanı member server =sql server=wsus aynı serverda yanı memberda   Forefront Client Security Kurulumunuda bunun uzerındemı yapmam lazım

wsus ayrı serverda olsa sql serverda ayrı bır serverda olsa  Forefront Client Security Kurulumunuda ayrı bır servera kursam aralarındakı ılıskıyı kura  bılırmıyım hocam

bu konu ıle ılgılı  makale yok hocam bılsem ben yazacam ama herhalde yenı urun ondan olması gerek  tesekkuler hocam ılgınıze

Gönderildi : 02/05/2008 16:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/bb404259(en-us).aspx

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/05/2008 17:09

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

hocam baktım ama oraya cok karısık geldı bana orası hocam

Gönderildi : 03/05/2008 02:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

üzgünüm ama çeviri hizmetimiz yok [:D]

Gönderildi : 03/05/2008 02:48

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

güldürnüz vallah hocam.

Gönderildi : 03/05/2008 04:20

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Forefront Client Security kurulumu sırasında farklı rolleri farklı sunuculara kurabilirsiniz.Bu sizin topolijinize bağlı.Tek bir sunucu dan 6 farklı sunucuya kadar çeşitler mevcut.

Four-server topolojide Collection Server ve database server’ı ayrı bir sunucuya, reporting serverı ayrı bir sunucuya, management serverı diğer bir sunucuya ve de distribution serverı başka bir sunucuya yükleyebilirsiniz.

Three-server topolojide management collection ve database’i aynı sunucuya, reporting server ve distribution serverı ayrı sunuculara yükleyebilirsiniz. Bu senaryoyu daha çok orta büyüklükteki bir organizasyonunuz varsa ve raporlama sizin için önemliyse tercih edebilirsiniz.

Two-server topolojide tüm componentleri bir sunucuya yükleyip, sadece distribiton serverı farklı bir sunucuya yükleyebilirsiniz.

One-Server topolojide ise yukarıdaki rollerin hepsini seçmeniz mümkün. Her bir topoloji modeli sahip olduğunuz imkânlar için tasarlanan en iyi kompozisyonlardır. Bu komponentler ne işe yaradığınada değinelim isterseniz.

Management  Server: FCS konsolunu ve kurulumla birlikte gelen MOM konsolunu içerir. Yönetimsel olarak tüm fonksiyonları gerçekleştirdiğiniz yerdir.

Collection Server: Clientların gönderdikleri eventların saklandığı sunucudur. Gelen bilgiler kısa bir süre burada tutulur.

Reporting Server: Collection Servera gelip kısa bir süre sonra oradan ayrılan bilgilerin tutulduğu bölümdür. Aynı zamanda burada öncelikli kurduğumuz SQL Server 2005 Reporting Server bulunur. Böylece özelleştirilmiş raporlar oluşturabilir ve bunları web arayüzü ile görüntüleyebilirsiniz.

Distribition Server: WSUS yüklemesini gerçekleştirdiğimiz sunucu. Bildiğiniz gibi clientlar güncelleştirmelerini Windows update üzerinden WSUS yardımıyla gerçekleştirecekler.

Daha fazla bilgi isterseniz yardımcı olabilirim.İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 03/05/2008 21:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Anıl eline sağlık ne güzel anlatmışsın .

Gönderildi : 04/05/2008 00:58

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

evet çok güzel anlatmışınız anıl bey tsekkur ederim hakikaten peki benım yapım için sizce  nasıl bir fikir vere bilirsiniz ac çok yazdığınız yazıdan kafamdaki takıntılar kayboldu  

şimdi  srv1=win 2008 ent +dc+exchange server 2007

srv2=win 2008+edge server domaine üye deyildir +üzerinde forefront exchange kurulu

srv3=win 2008 + sql server 2005+member server

srv4=win 2003 +isa server 2006 +member server

şimdi hocam wsus yazılımının siparişini verdim gelcek    forefront elımızde mevcut ve kurulumu daha gercekleşmedi

soru1:wsus hangı sunucuya kurayım

soru2:forefront rollerini nasıl paylaştırayım

soru3 : mom server kuramak gerekıyormu

ilginize tskler

Gönderildi : 05/05/2008 01:59

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

Wsus yazılımını nereden sipariş ettiniz ? Bunu internet ortamından edinebiliyorsunuz ve ÜCRETSİZ...

Wsus için en uygun server yapında SQL server görünmekte. Zaten arka tarafta SQL serveri istiyor. Veya bir Öneri ISa server kullanıyorsan MS Update Cache özelliğini kullanmanı önerebilirim.

Soru 2 ve 3 'e gelince Forefront'un yönetim panelinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Zorunlu olarak Mom istemez ama iş yükümü hafifletmek isterim diyorsanız alternatifdir.

Öneri : Yukarı ki postlarda SQL lisansınızdan bahsetmişsiniz. Forefront'un Managment versiyonu ile birlikte SQL 2005 'in fiyatı 100 USD dir.

Not : Ama sadece Forefront Server için kullanılabilir. Sözleşmesinde yazıyor ve diğer database ler için kullanmanız yasa dışıdır... 

Gönderildi : 05/05/2008 05:11

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki hocam forefront ben burda sql server olan member serveramı kurayım

isa serverdan bahsetmıssınız evet ısa server var ms update cache özelliğini açarsam wsus yazılına ihtiyaç kalıyormu peki.

Gönderildi : 05/05/2008 11:47

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

wsus kurmadan ısa serverdan clıentlara dagıta bılırmıyım yada wsus ısa serverın uzerıne kursam olurmu

Gönderildi : 05/05/2008 19:54

Paylaş: