Forum

Hangi Firewall ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hangi Firewall Önerirsiniz ?

12 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
720 Görüntüleme
(@BarisMutlu)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

1 - NetASQ U120

2- Fortinet 110c

3- Cyberoom 50i

Şirket 25 kişilik yalnız ilerleyen dönemlerde içeri exchange server, web server ve ayrıca dışarıdan 150-200 kullanıcı vpn ile sql kurulu bir makinaya bağlanıp bağlanıp kendi locallerinde kurulu bir paket program için database çekicekler..  vpn ile bağlananlar sadece sql serverdan veri çekicekler başka bişey yapmayacaklar.. Aynı zamanda web filter özelliği olan, yasayla uyumlu çalışabilen, hızlı, güvenlik açıklarımızı kapatıcak bir cihaz bakıyoruz.. aynı zamanda yıllık lisans maliyetlerinide düşünmek gerekicek.. biz bu 3 üründe birleştik... 1 hafta içerisnde bi ürüne karar verip alımını gerçekleştirmek istiyoruz... bu noktada sizlerinde görüşünü almak istiyorum.. önerilerinize ve tavsiyelerini bekliyorum.

Teşekkürler...

Gönderildi : 05/04/2010 17:20

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Fortinet kullanıyoruz.Diğer markalarla ilgili bir tecrübem olmadı.Ancak Savaş Demir bu konuda cok destek olan birisi,F1bilgisayar ben oyumu bu yönde kullanıyorum.

1 - NetASQ U120

2- Fortinet 110c

3- Cyberoom 50i

Şirket 25 kişilik yalnız ilerleyen dönemlerde içeri exchange server, web server ve ayrıca dışarıdan 150-200 kullanıcı vpn ile sql kurulu bir makinaya bağlanıp bağlanıp kendi locallerinde kurulu bir paket program için database çekicekler..  vpn ile bağlananlar sadece sql serverdan veri çekicekler başka bişey yapmayacaklar.. Aynı zamanda web filter özelliği olan, yasayla uyumlu çalışabilen, hızlı, güvenlik açıklarımızı kapatıcak bir cihaz bakıyoruz.. aynı zamanda yıllık lisans maliyetlerinide düşünmek gerekicek.. biz bu 3 üründe birleştik... 1 hafta içerisnde bi ürüne karar verip alımını gerçekleştirmek istiyoruz... bu noktada sizlerinde görüşünü almak istiyorum.. önerilerinize ve tavsiyelerini bekliyorum.

Teşekkürler...

Gönderildi : 05/04/2010 18:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Junipser SSG-140 'te anlattığınız özellikler mevcut, raporlama için ise çok uygun ve yıllık lisansama gerektirmeyen JMON Reporting 'i öneririm.

Gönderildi : 05/04/2010 18:04

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

1 - NetASQ U120

2- Fortinet 110c

3- Cyberoom 50i

Teşekkürler...

fortinet,watchguard,cyberoam derim ben

vpn tarafında fortinet,watchguard,cyberoam un vpn client yazılımları ücretsizdir.
juniperla ilgili duyduğum bir şey bundan sonra client yazılımını direk juniper yerine yazılımı yapan firmadan alınacak gibi.
bu kısım kullanıcıları biraz sıkıntıya sokucak gibi.juniper bu kısımda greenbow tarzı bir yazılımla sağlıklı çalışmaktadır.
ad entegrasyonu açısından bu 3 üründe piyasada deneyip başarısını gördüğüm ürünlerdir.o yüzden önerdiğimi bilmenizde fayda var.gerek aplication control gerekse im ve p2p tarafında çok başarılı ürünler,fortinet,watchguard ve cyberoamun antispam özelliği çok başarılı çalışmakta

önereceğim ürünler
fortinet 110c , watchguard 550e , cyberoam cr 100i
selamlar

Gönderildi : 05/04/2010 18:17

(@tekeoglu)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhabalar,

Watchguard ın bu konuda çözümlerini tavsiye ederim. X550e modeli sizin için ilk bakışta uygun görünüyor. Aradığınız tüm özellikleri içerisinde barındıran firewallumuz; özellikle SPAM mail konusundaki başarısı ile LOG ve RAPORLAMA çözümümüzün ücretsiz olması ön plana çıkıyor.

Ürünün DEMO sunu incelemenizi tavsiye ederim.

Mürsel Tekeoğlu
NETERA Bilşim Teknolojileri
www.netera.com.tr

Gönderildi : 06/04/2010 12:56

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/forums/thread/78796.aspx  inceleyebilirsiniz.Forumda daha önceden ele alınan bir konu.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 06/04/2010 17:39

(@mustafaakcin)
Gönderiler: 218
Reputable Member

Merhaba,

Bir çok marka bir çok özelliği size sunar , Dikkat etmeniz gereken hususlar vardır . Bunlardan bir tanesi seçeceğiniz cihazın UTM performansını öğrenmenizdir.. Bir çok utm cihazında artık vpn vb uygulamalar ücretsiz veya bundle gelen kullanımlar vardır. Karar vermeden önce SonicWALL markasını ve modellerini lütfen inceleyin. Farkı göreceksiniz..

İyi günler.

Gönderildi : 08/04/2010 11:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993

watchguard veya fortinet

banka vb bir organizasyon için düşünüyorsanız juniper derim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/04/2010 22:55

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Aslında pfsense de güzel çözüm 25 users için değil mi arkadaşlar? Fikir almak ve arkadaşa da yardımcı olmak açısından soruyorum, bende juniper var ama pfsense 'i de tutuyorum yani.

Gönderildi : 08/04/2010 23:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993

200 VPN istemcisi ciddi bir trafik yapacaktır bu nedenle 25 kullanıcı olarak bakmamak lazım bence ama sonuçta bir banka , gsm operatörü vb bir kuruluş değil ise zaten alması gereken ürün gamı 3 aşşağı 5 yukarı bellidir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2010 12:04

(@CankatDomanic)
Gönderiler: 9
Active Member

Türkiye dağıtıcısı olduğumuz cyberoam ile ilgili birçok referens bulunmakta. Bu ürün özellikle yeni çıkan verison X ile oldukça güzel özellikleri getirdi. İncelemenizi tavsiye ederim. Bilgi ya da demo isteyenler olursa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Gönderildi : 12/05/2010 19:59

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba,

Aslında firewall demişsiniz UTM markaları vermişsiniz arkadaşlarda UTM tavsiye etmişler. Anladığım kadarı ile sizin işinizi bir routerda kolaylıkla görebiliyor örnek olarak DrayTek 3300 cihazı 4 WAN Load Balancer dır, 200 Kanal VPN her bir WAN portundan VPN kabul edebilme Web Content, Url Content, DDOS savunma, Ücretsiz olarak 100 kullanıcıya kadar DrayTek Smart Monitor yazılımı, 4 Ayrı Lan Subneti oluşturup yönetebilme, IP bazında session ve bant genişliği yönetimi istenilirse 8 porta kadar FXS yada FXO voip portu takma imkanı vs vs vs.... ve üstelik fiyatıda 700 dolar civarında :D,

Yok bizim illa UTM ihtiyacımız var diyorsanız o zaman size tavsiyem standart UTM özelliklerinin dışına çıkmanız, mesala SYN atakları için her bir kuralda ayrı tanımlama yapabilen, tek IP den kümlemeye gerek kalmadan Server Load Balance yapabilen istenilrise 64 hattı dışarıya doğru Load Balance 20 hattı içeriye SAT lıyabilme özelliği olan. Sadece IPS ımzaları taşımak yerine IDS,IPS ımzaları farklı olan ve ımza basına bant genişliği tanımlıyabildiğiniz, IDS ve IPS de gurup yerine imza başına kural yazabildiğiniz ve yine her IP ye ayrı IDS ve IPS kuralları tanımlıyabildğiniz, İçeriye yada dışarıya doğru ip, servis, arayüz bazlı session ve bant genişliği tanımlaması yapabilen vs vs vs.... bir cihaz. Mesala Clavister.

Aslında bu cihazın piyasada pek bir muadili yok 😀

Gönderildi : 12/05/2010 23:23

Paylaş: