Forum

Antivirüs test...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Antivirüs testi icin öneri program

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
567 Görüntüleme
(@RusenTopcu)
Gönderiler: 189
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

F-secure,Symantec ve Trend Micro ürünlerini test etmem gerekiyor.Bu ürünleri test edip performanslarını nasıl degerlendiririm.Bu isi yapabilecek bir program veya güvenlik testini nasıl yaparım,Önerilerinizi bekliyorum.Tesekkürler.

Gönderildi : 28/01/2010 12:57

(@omeralbayrak)
Gönderiler: 203
Estimable Member

http://www.malwaredomainlist.com/mdl.php

Malware Analizi için gerçek zamanlı malware host eden sitelere bu linkten ulaşabilirsin. sitelere girip test edebilirsin.ancak çok dikkatli olmanda fayda.lab ortamında test etmeni öneririm.zira eğer AV lerin atladığı bir virüs olur ve sisteme sızarsa ciddi sıkıntılara sebep olabilir.  kontrollü ve bağımsız ortamlarda denemenizde fayda var.

Gönderildi : 28/01/2010 15:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

bu texi bir text document içine kopyalayın txt olarak kaydedin.Eğer bulur ise virus programı devrede demektir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/01/2010 15:57

Paylaş: