Forum

portable virüs...

Bildirimler
Hepsini Temizle

portable virüs,worm,trojen komple çözüm cd

7 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
523 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

pc de ve serverda virüs,trojen,solucan,spyware,adware temiziliği işlemlerinde komple çözümlerin içinde yer aldığı ve portable olarak yükleyebileceğim yada bootable olan bir cd düşünüyorum.tabi güncellemesini de yapması lazım antivirüslerin.

önerileriniz nedir?antivirüs firmaları böyle bir yapıyı düşünmüşlerdir heralde,bu şekilde kullanılan cd ler varmı?

Teşekkürler,

Gönderildi : 20/04/2008 23:09

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Böyle bir medya aygıtı şu an üretilebilmiş değil.

Gönderildi : 21/04/2008 00:48

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Bir cok antivirus Şirketlerinin "RESCUE" CD leri ile bootable olarak işlem yapabilrsiniz.

Gönderildi : 21/04/2008 03:05

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba;
Bu istediğiniz zor bişe.Windows ortamında olucak server desteği olucak update edilmiş olucak ve boot cd olucak.
Bence şöyle bir yol olabilir mümkünmü bilmiyorum ama.Kendiniz bir boot cd yaparsınız.Bunun içine fprot norton mcafee karspersky vs antivirus programlarının dos versiyonu toolarını atarsınız.Bir script ile bunu autoexec yaparsınız.ama bu sizi malware spyware grayware yazılımlardan korumaz.Daha bunun win tabanlı kısmı var.Onları kurmadan toollar ile yapanları cd ye indirmiş olmalısınız ama bunlarda dos ortamında çalışmaz.
en iyisi hiç uğraşma 🙂
selamlar

Gönderildi : 21/04/2008 03:10

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Merhaba arkadaşlar,

pc de ve serverda virüs,trojen,solucan,spyware,adware temiziliği işlemlerinde komple çözümlerin içinde yer aldığı ve portable olarak yükleyebileceğim yada bootable olan bir cd düşünüyorum.tabi güncellemesini de yapması lazım antivirüslerin.

önerileriniz nedir?antivirüs firmaları böyle bir yapıyı düşünmüşlerdir heralde,bu şekilde kullanılan cd ler varmı?

Teşekkürler,

Bahsettiğiniz şekilde Cd ler mevcut ama veritabanları güncel değil..

Size güzel ve güncel bir antivürüs kurup kullanmanızı öneriyorum..

kolay gelsin.

Gönderildi : 21/04/2008 11:44

(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Kaspersky nin Kaspersky CD 2008 diye bir çözümü vardı ve günceldi.

Gönderildi : 21/04/2008 20:51

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Kaspersky nin Kaspersky CD 2008 diye bir çözümü vardı ve günceldi.

O Cd'ler yapıldıkları tarih itibariyle günceldirler. Daha sonra gücellikleri kalmıyor çünkü mevcut cd içerisine yani databaselerine güncelleme yapılamıyor. En akilane çözüm güncel antivirüs programı kullanmak ve o an ihtiyacınız olduğunda Ati-virüs BootCD yaparak çözüme gitmektir.

Gönderildi : 26/04/2008 01:35

Paylaş: