Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

trendmicro 10

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
493 Görüntüleme
(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kolay gelsin arkdaşlar..

sistemimizde trendmicro 10 lisanslı olarak kullanıyorum...server üzerinden tüm clientlara http://xxxxxx/officescan şeklinde kurulum yapıyoruz..şunu sormak istiyorum..herhangi bir script ile gpo üzerinden formatlanan yeni makinalara officescan kurulumunu otomatik olarak nasıl yaptırabilirm..bunun yapılabildiğini biliyorum ancak nasıl yapıldığını yapan arkadaşlar var ise sormak istedim...

şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar..

Gönderildi : 24/11/2009 11:52

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba trend micro da remote installation kullanarak istediginiz cliente uzaktan kurulum yapabilirsiniz.Worry Free için "Security Settings - Add" OfficeScan için "Client Management - Remote Installation" seçeneklerini seçerek ağınız üzerindeki kullanıcılara yükleme yapabilirsiniz. İyi calışmalar

Gönderildi : 24/11/2009 12:04

(@LEVENTSENGECAL)
Gönderiler: 187
Reputable Member
Konu başlatıcı

teşekkürler kardeş..

ama zaten remote ile yükleme yapabiliyorum..istediğim şu...yeni formatlanan bir makina var...bu makina domaine alınınca yeniden kapanıp açılınca trendmicronun yüklenmiş olması...bu uygulamayı gördüm sanırım bir script ile slient olarak yükleme yapıyor tabi buda gpo ile yapılıyor...yani gördüğümü şöle açıklıyayım sana...makina formatlandı. domaine alındı..kapanıp açılınca trendmicro yüklenmiş oldu...yani ekstradan server a girip ordan remote olarak yükleme değil aynen yukarıda yazdığım gibi...aradığım şey bu...her formatlanan makina için uğraşmaktansa otomatik olarak trendmicronun yüklenmesi...

tekrar teşekkürler iyi çalışmalar....

Gönderildi : 24/11/2009 12:16

(@ozguraltinel)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Merhaba.

Eski çalıştığım firmada dediğin gibi yapıyorduk. Hatırladığım kadarıyla DC üzerinde OFCSCAN.BAT adında bir bat dosyamız vardı. Bu bat dosyasını DC üzerinde açtığım kullanıcının özellikler-Profile-Logon script kısmına OFCSCAN.BAT yazdığımda o kullanıcı ile ilk logon oluşumda trendmicro yükleniyordu. Ama ayrıntılı hatırlayamıyorum nasıl yaptığını.

Gönderildi : 10/12/2009 20:06

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Merhaba,

*.msi formatına çevirerek gpo üzerinden dediğinizi yapabilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/816102

Gönderildi : 10/12/2009 20:25

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Her ihtimale karşı client paketleri nasıl *.msi paketine çevirebileceğinizide anlatıyım.

...\ofcscan\Admin\Utility\ClientPackager altından ClnPack.exe çalıştır.

• Target  Operating System; x86 yada x64 olarak seçiceksiniz

• Package type; Setup olacak

• Options; MSI olacak

• Source file; ...\ofcscan\ofcscan.ini

• Output file; MSI'in oluşturulacağı yer (trend micro kurulu server üzerinde seçersen iyi olur)

create dediğinde dosyayı oluşturacaktır. Sonrasında yine GPO üzerinden client'lere dağıtabilirsin.

Gönderildi : 10/12/2009 20:45

Paylaş: