Forum

Zywall 70 ftp logon...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zywall 70 ftp logon problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@YasinEvrenkaya)
Gönderiler: 143
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ayarlarını resetlemek zorunda kaldığımız zywall 70 ürünü ile  dos tabanından ftp ye erişimde sorun oluşmakta. ftp > open domain.com ile

kullanıcı adı ve şifresini girebilmekteyim. Ancak daha sonra ls dir gibi komutlarda lag oluyo . Daha sonra bağlandı kopuyor.

Browserdan girişlerde herhangi bir problem yok ftp ile ilgili. Zyxel servis 1 haftadan fazladır araştırıyormuş problemi. Yurtdışına gondermisler

bck dosyasını ama daha donmediler. Teşekkürler.

Gönderildi : 06/08/2009 13:06

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

FTP servisi iki çeşitte çalışır passive ve active olarak iis servisinde gelen ftp hizmeti active dir misal centos ile beraber gelen ftp servisi ise passive çalışır. passive ftp lerde otantikasyon tamamladıktan sonraki iletişim 20-21 portundan yapılmaz bu durumda ls dediginiz anda farklı bir porttan iletişim saglanacagı için onada uyan kural olmadıgı için takılırsınız.

Daha iyi anlamanız için lütfen bakınız.

http://slacksite.com/other/ftp.html

Gönderildi : 07/08/2009 12:22

(@YasinEvrenkaya)
Gönderiler: 143
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Eser bey yanlış anlattım heralde. Benim sorunum dışarıdaki domainlere bağlanırken bağlantının kopması? zywall 70 i ofisimde kullanıyorum. ama (atıyorum doruk.net.tr deki bir domainin) ftp sine dos tan ulaşınca bağlantı bekliyor ve sonra kopuyor. Teşekkürler.

Merhaba;

FTP servisi iki çeşitte çalışır passive ve active olarak iis servisinde gelen ftp hizmeti active dir misal centos ile beraber gelen ftp servisi ise passive çalışır. passive ftp lerde otantikasyon tamamladıktan sonraki iletişim 20-21 portundan yapılmaz bu durumda ls dediginiz anda farklı bir porttan iletişim saglanacagı için onada uyan kural olmadıgı için takılırsınız.

Daha iyi anlamanız için lütfen bakınız.

http://slacksite.com/other/ftp.html

Gönderildi : 08/08/2009 13:23

Paylaş: