Forum

Endian 4i firewall ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Endian 4i firewall uzaktan yönetim hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
398 Görüntüleme
(@MuharremTurk)
Gönderiler: 203
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Yeni fabrikamıza makine kuran bir firma; yurtdışından destek vermek için Endian 4i firewall cihazı getirdi. Cihazın kurulumunu birlikte yaptık, bu ürünün red(untrust) ve green(trust) zone ları var. Gren tarafından webUI ye erişebiliyoruz. Fakat RED zondan erişemiyoruz. Cihazın diğer konfigürasyonu için RED zona uzaktan erişimi aktif etmemiz gerekiyor. Bunin için İnternet erişimi sağladığımız SSG-140 üzerinden endian 4i nin webUI portu 10443'e yönlendirmeyi yaptık. Fakat Red zona 10443 üzerinden erişemiyoruz. Juniper da uzaktan yönetimi aktif etmek için; interface üzerindeki management services kısmında web UI yi aktif etmek yeterliydi. Endian Interface kısmında böyle bir opsiyon yok. Endian konusunda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/08/2009 19:44

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

RED zone için Endian üzerinden 10443 portuna izin verdinizmi, bildiğim kadarıyla HTTPS üzerinden yönetiliyor cihaz Juniper üzerinden logları takip ederek paketlerin drop olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Gönderildi : 06/08/2009 12:39

(@MuharremTurk)
Gönderiler: 203
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hüseyin Bey,

Benimde öğrenmek istediğim zaten bu. RED zondan 10443 e nasıl izin verebilirim? Endian webUI da bu işlemi nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Gönderildi : 06/08/2009 13:02

(@isataskaya)
Gönderiler: 3
Active Member

merhabalar

endian da güvenlik duvarının altında System access  ikonu var

oraya girin

Add a new system access rule deyinSource address boş geçin   Source interface ise red işaretleyin

ve serviz ve portunu yazın red kısmından ulasabilirsiniz

kolay gelsin

Gönderildi : 31/08/2009 05:37

Paylaş: