Forum

efs - erişim engel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

efs - erişim engellendi

9 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

hepinize merhaba ;

arkadaşlar ben 6-7 ay önce bilinçsizce  klasörün birine sağı tıklayıp özelliklerden içeriği korumak için şifrele kutucuğunu işaretledim.

tabi dosyalara ulaşabiliyorum farkında değilim.format zamanı geldi ve hepsi değil altını çiziyorum bir çoğu yeşerdi. ve ulaşamıyorum. sistemimde çift işletim sistemi var bunun etkisi olurmu bilmiyorum(vista-xp) ama recovery programlarının bir çoğu ile taramalar yaptım saatlerce uğraştım sonuç aynı.tek yapabildiğim başka bir hdd ye yedeğini alabildim. lütfen bunu kırmanın bir yolu yok mu ?

mutlaka vardır. çünkü bir çok 1000lerce tl lik programları insanlar crack vb yöntemlerle kullanabiliyorlar.insanlar nasada cirit bile attılar bununda bir yöntemi olmalı. bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun.

Gönderildi : 16/05/2009 05:06

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Bunun tek yöntemi EFS ile şifrelemede kullandığınız sertifikayı yedeklemiş olmanız. Sertifika elinizde yoksa şimdiden geçmiş olsun bunu kırmanın hiç bir yolu yok. Boşuna araştırmayın tek yöntem yedeklemiş olmanızdı.

Gönderildi : 16/05/2009 05:39

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba

http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html  burdaki program işinize yarayabilir.

Gönderildi : 17/05/2009 03:38

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Bu konu çok kez konuşuldu.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/77025.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/54535.aspx

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 17/05/2009 03:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. ama aklıma takılan iki soru var :

1. si böyle bir işlemi yanlışlıkla çocuğum yapsa ve ben bunu farkında olmasam günler harcayıp hazırladığım belgeler uçsa bunu sorunlusu ben mi olucam.  bu işlemi yaparken hiçbir uyarı vermiyo çünkü.

2. sorum ; illegal bir mantıkla düşünen  insanlar microsoft, kayspersky, nasa gibi kurumların güvenliğini rahatça aşabiliyorsa bununda bir çözümü mutlaka oldunu düşünüyorum sizce gerçekten yok mu ?

Gönderildi : 18/05/2009 05:11

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba

1. Sertifikanın (private key ile birlikte) yedeğini almalıydınız. Özellikle aynı hesabı birden fazla kişi kullanıyorsa, bu işlem formattan önce mutlaka yapılmalı.

2. Bilinen bir çözümü yok.

Gönderildi : 18/05/2009 12:26

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sn.Secfur;

EFS ile kilitlediğiniz dosyaları açabilmeniz için elinizde mutlaka private key olmalı. Private key olmadığı durumlarda çözdüğü rivayet edilen programlarda bir işe yaramıyor. Siz tabiki EFS uygulamasını yapabilirsiniz ama mutlaka private key'i bir yere yedeklemelisiz. 

1nci sorunuza gelince çocuğunuz ile aynı PC yi kullanıyorsanız onun için ayrı bir kullanıcı açmalı ve user yetkisinde bırakmalısınız (ben olsam böyle yapardım). Aksi taktirde tabiki belgelerin uçmasından siz sorumlu olacaksınız.

Gönderildi : 18/05/2009 12:27

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Aslında çözüm sorunuzda gizli, aslında bu bir çözüm sizin günlerce belki aylarca uğraştığınız dataları şifrelerseniz bir başkası kendi bilgisayarında açamaz(sertifikası olmadan), size tavsiyem ya ntbackup ile yada acronis tarzı bir programla schedule lar oluşturarak belirli zamanlarda backup almanız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2009 12:28

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Gönderildi : 18/05/2009 21:09

Paylaş: