Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Websense v7

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
749 Görüntüleme
(@burakvardar)
Gönderiler: 495
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, websense v7 kullanıyorum database'i update ettikten sonra filtreleme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşiyor.
Fakat i.explorer'a filtrelenmiş adreslerin ip leri yazıldığında erişim sağlanıyor.

Bunun bi çözümü var mı?

Teşekkürler.

Gönderildi : 15/05/2009 21:31

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Normalde böyle bişey olması mümkün değil. varolan db üzerinde ki kategorilerdeki bir web sitesinden mi bahsediyorsunzu yoksa siz URL yi elle mi yazdınız?

Gönderildi : 19/05/2009 18:52

(@burakvardar)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Varolan db üzerindeki adreslerden biri Buğra hocam, mesela job search katagorisinde kariyer.net' e block veriyor ancak kariyer netin ip adresini yazınca sayfayı açıyor.

Ben Web filter kullanıyorum versiyon 7.

Versiyon 6 enterprise kullanan bi arkadaşımla görüştüm ip block diye bi ayardan bahsetti. Web filter v7 versiyonunda böyle bişey görmedim?

Gönderildi : 19/05/2009 19:51

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Merhaba;

User-defined altında ipblock diye bir category oluşturup bunun içine blocklayacagın ipleri yazıp block dersen ve policy baglarsan istedigin olur.

Websense category lerinden job searh olarak kariyer neti çözer ama ip den açılması websense için normal bunun için blocklanacak ipleri yazmanız lazım tek tek...

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 20/05/2009 02:07

(@burakvardar)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Eser Hocam, dediğini yanlış anladıysam şimdiden özür dilerim, ipden açılması websense için normal demişsin ama bunu anlamadım, yani websense veritabanında  milyardan fazla site var. Bu filtrelenmiş adreslerin ip lerini tek tek girmemden mi bahsediyorsun? Bunun mümkün olacağını sanmıyorum böyle bir çözüm olacağınıda sanmıyorum.

Benim elle oluşturduğum adresler için dediğin doğrudur. Ancak Websense'nin kendi veritabanındaki adresler için tek tek ip girmek bunu anlamadım.

Gönderildi : 20/05/2009 12:16

(@esersolmaz)

Merhaba;

Olayı biraz detaylandıralım 212.212.212.212 ip adresinden www.kariyer.net (job search) bide www.sex.com (adult) oldugunu düşünürsen websense bunu nasıl kapatsın ipye göre ? Yani websense isme göre kapatabilir ama ip kapatmak istiyor isen bildklerin için bir liste oluşturmalısın demek istiyorum.

Onun haricinde isimler zaten belirledigin categorylere göre zaten kapanacak...

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 20/05/2009 15:31

(@burakvardar)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Eser Hocam...

Gönderildi : 20/05/2009 15:49

(@esersolmaz)

Rica ederim iyi çalışmalar...