Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Workstation da ağ performansı yarı yarıya düşük.

3 Yazılar
3 Üyeler
6 Likes
1,537 Görüntüleme
(@muhammeddemirdogen)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlar Merhaba,

Cloud sistemi için Vmware Workstation üzerinde sanal sunucu oluşturdum, client cihazlardan güncellemeleri çekmeye başladım lakin fiziki cihazda hazırladığım sisteme göre yükleme ve indirme hızının daha yavaş olduğunu fark ettim. Günlerdir bir türlü çözemedim. Neden kaynaklanır veya daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı ? 

Teşekkürler.

image
image
Bu konu 3 yıl önce Muhammed Demirdöğen tarafından düzenlendi

Gönderildi : 14/04/2021 10:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Selam, Workstation günün sonunda bir laptop veya masa üstünde çalışıyor, sunucuda değil, özetle araya bir OS katmanı eklediğin için bu tür performans sorunları olabilir bu nedenle sunucu sistemleri üzerinde ESX kullanmanı tavsiye ederim. Yani prod ortam için vmware workstation çok tavsiye etmiyorum. Biz daha çok eğitim ve lab ortamlarında kullanıyoruz. Ya da bu tür kayıp kaçakları kabul etmen lazım.

Sendeki fark yüksek çok net normalde böyle bir fark olmaz, bu durumda workstation üzerinde çalışan sistem ile karşılaştırma yaptığın sistemin bağlantılarını karşılaştırman lazım, özetle yaptığın testi kullandığın kablo detayına kadar anlatmazsan forumdan bu sorunu çözmen çok mümkün değil.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/04/2021 10:50

(@serkanates)
Gönderiler: 1288
Üye

Hakan hocamın söylediklerine ilave olarak, kullandığınız platformun donanımınızla uyumluluğuna (recommendation) göz atmanız faydalı olur.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/04/2021 10:55

Paylaş: