Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Rubrik Backup bitince Sanal Makine donuyor

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
778 Görüntüleme
(@cesurdemirci)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

uzun zamandir ilginc bir Problemimiz var.

DWH Cluster icindeki bir ESX Host üzerinde toplamda 6 Adet sanal Makine calisiyor ve bunlarin üzerinde SQL Server 2017 yüklü.

-Bu ESX Host üzerinde herhangi bir Migration yaptigimiz zaman, yani baska bir Host üstündeki Makineyi buraya ve tam tersi buradaki bir Makineyi baska bir yere Migration yaptigimiz zaman bir kac dakika sonra BI_2016 kilitleniyor, tek care    Shutdown yapip tekrar baslatmak.

- BI_2016 üzerinde Rubrik Backup yaptiginda Backup biter bitmez BI_2016 nin Islemcisi tavan yapiyor (vCenterden görüyoruz) ve bir kac dakika sonra Makine tamamen kilitleniyor, tek care Shutdown yapip tekrar baslatmak.

- Yine bu Host üstündeki Makinelerden biri olan MSSQL isimli Makine Rubrik tarafindan backup yapilir yapilmaz BI_2016 yine ayni sekilde kilitleniyor.

- Bu Problem aslinda baska bir Host üstünde basladi fakat cözüm bulamayinca simdiki Hosta Migration yaptik. Maalesef buda cözüm olmadi.

Genel Bilgiler

vCenter: VMware ESXi, 6.7.0, 17700523 (Problem ilk basladiginda 6.5)

Storage: Pure

Backup: Rubrik

Isletim Sistemi: Windows Server 2016

SQL: Server 2017

Cözüm icin Vmware de ve Rubrik te Ticket actik fakat hicbir sey bulamadilar. BI_2016 üstünde Log Dosyalarinda ilginc bir sekilde Problem ile ilgili en kücük bir bilgi yok.

Bu sekilde bir Problemle karsilasan veya neden olabilecegini tahmin eden varsa gercekten sevinirim..

Simdiden Tesekkür ederim.

Gönderildi : 01/07/2022 11:00

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba,

Birden fazla sebebi olan bir sorun yaşıyorsunuz. Buna nokta atışı şundandır demek çok doğru değil. vMotion network'unde olan bir hatadan, sanal sunucudaki bir konfigurasyon hatasından veya fiziksel sunucudaki ayarlardan kaynaklı bu sorun yaşanabilir. Hatta Vmware tools bile bu sorunu yaşatabilir. Açıkcası derinlemesine incelemedikçe net birşey söylemek zor.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 04/07/2022 10:50

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Tayfun bey,

cevabiniz icin tesekkürler.

Dediginiz gibi coklu bir Problem yasiyoruz fakat nereden kaynaklandigini bulamadik maalesef. Isin ilginci Problem sadece tek bir sunucu üzerinde, diger sunucularda herhangi Problem yok ayni ESX Host üzerinde. Rubrik Backup Agent,i sildik, Vmware Tools,u güncelledik (tamamen silmedik), Virus yazilimlarimizi (Cybereason) kaldirdik fakat sonuc degismedi.

Cesur Demirci

Gönderildi : 05/07/2022 10:29

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @cesurdemirci

Merhaba Tayfun bey,

cevabiniz icin tesekkürler.

Dediginiz gibi coklu bir Problem yasiyoruz fakat nereden kaynaklandigini bulamadik maalesef. Isin ilginci Problem sadece tek bir sunucu üzerinde, diger sunucularda herhangi Problem yok ayni ESX Host üzerinde. Rubrik Backup Agent,i sildik, Vmware Tools,u güncelledik (tamamen silmedik), Virus yazilimlarimizi (Cybereason) kaldirdik fakat sonuc degismedi.

Cesur Demirci

Merhaba,

Sizi anlıyorum ancak dediğim gibi altyapıyı kontrol etmeden size nokta atışı bir şey maalesef söyleyemem. Yaşadığınız sorunun yüzlerce sebebi olabilir. Bunu buradan direk çözmek çok zor.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 06/07/2022 03:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Ben olsam BI denilen makineyi sıfırdan temiz kurup datayı aktararak denerdim.
Tayfun hocanın dediği gibi yerinde aşama aşama incelenmesi gereken durumlardan sizinki.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/07/2022 12:32

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

yakinda sanal sunucunun yüklü oldugu ESX Hostu yeni Vcenter,e entegre edecegiz. Eger oradada ayni sorun devam ederse dediginiz gibi yeniden kurmaktan baska bir yol kalmadi simdilik.

Cevaplariniz icin yinede tesekkür ederim.

Gönderildi : 07/07/2022 09:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, son durum nedir?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/07/2022 14:19

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan bey,

daha herhangi bir degisiklik yok malesef. vCenter Migration bittikten sonra yeni ortamda test edecegiz. Maalesef simdilik bir cözüm bulamadik. Konuyu kapatmayi unuttum kusura bakmayin.

Eger sorun cözülürse neden kaynaklandigini yazarim insallah..

Tesekkürler

Gönderildi : 03/08/2022 12:12

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32985
Illustrious Member Yönetici

Anladım, bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/08/2022 12:52

Paylaş: