Forum

Vmware esxi üzerind...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Vmware esxi üzerinde disk genişlememe sorunu hk.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,772 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Vmware exsi üzerinde çalışan windows 10 İşletim sisteminde disk genişletme işlemi yapmak istiyorum exsi üzerinde gerekli alanı ekliyorum ama C diskime aygıt yöneticisinden sağ tıkladığımda birimi genişlet özelliği aktif olarak gelmemektedir bunun sebebi nedir acaba diski nasıl genişletmem gerekiyor konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.

image

Gönderildi : 03/07/2022 13:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Özgür Bey, bu konu forumda pek çok kez konuşuldu, arama yapmanızı öneririm. C diski OS diski olduğu için diğer diskler gibi kolayca extend edilmez.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/07/2022 13:47

(@alpayakyol)
Gönderiler: 123
Estimable Member

Gönderen: @ozgurdaghanci

Merhabalar,

Vmware exsi üzerinde çalışan windows 10 İşletim sisteminde disk genişletme işlemi yapmak istiyorum exsi üzerinde gerekli alanı ekliyorum ama C diskime aygıt yöneticisinden sağ tıkladığımda birimi genişlet özelliği aktif olarak gelmemektedir bunun sebebi nedir acaba diski nasıl genişletmem gerekiyor konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.

image

https://www.cozumpark.com/community/windows_server-4/server-2022-disk-eklemesi-hk/#post-574244

Gönderildi : 26/09/2022 15:05

(@mertoz)
Gönderiler: 52
Trusted Member

3rd party bir disk master programı kullanarak yapabilirsiniz, ben AOMEI Partition Assistant kullanıyorum.

Gönderildi : 27/09/2022 14:36

Paylaş: