Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Hyper V Replication Health Critical Sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@balabancagri)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SV1 ve SV2 olmak üzere iki adet fiziksel makinamızın içerisinde bulunan hyper v üzerindeki sanal makinalarımız arasında 15 dakikada bir olacak şekilde replikasyon yapılmakta. 

SV1 üzerinde replication health kısmında sanal makinalarımızın durumu normal olarak görülmekte fakat SV2 üzerinde replication health Critical uyarısı vermekte. 

SV2 üzerinde bir sanal makinada test failover yaptığımda sanal makinanın çalıştığını görmekteyim. 

Yine aynı sanal makinanın replikasyonunu sildim ve tekrar oluşturdum. Sağlık durumu normal görünüyordu fakat 1 gün sonrasında tekrar Critical yazmaya başladı. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

normal
rep hata
SV1
sv2

Gönderildi : 15/08/2023 15:36

(@resulergun)
Gönderiler: 71
Estimable Member

Merhaba,

Yakın zamanda benzer sorunu yaşadım, saat farkından olduğunu gördüm.

Saatleri ayarladığımda düzeldi. Zamanlar sekron çalışmadığından kritik sınır uyarısı veriyor.

Gönderildi : 15/08/2023 15:44

(@balabancagri)
Active Member
Konu başlatıcı

@resulergun Saatler aynı fakat bölge farklı ikisini de Türkiye olarak ayarlayacağım. Saatleri eşitledikten sonra herhangi bir işlem yapmış mıydınız? Yoksa kendiliğinden normal durumuna geçti mi? Bölge ve saati düzelttikten sonra replikasyon server'a restart atmam gerekir mi?

Gönderildi : 15/08/2023 15:53

(@resulergun)
Gönderiler: 71
Estimable Member

@balabancagri Merhaba, her iki tarafta sağlık durum istatisiklerini sıfırladım, ardından ilk replikasyonda düzeldiler.

image

Gönderildi : 15/08/2023 16:08

(@balabancagri)
Active Member
Konu başlatıcı

@resulergun Yardımınız için teşekkürler. Zaman ve bölge ayarlarını değiştirdikten sonra sorun  çözülmüş görünüyor.

Gönderildi : 15/08/2023 16:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Nokta atışı çözüm olmuş. Elinize sağlık.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/08/2023 17:21

Paylaş: