Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fiziki ortamdan sanal ortama replikasyon hakkında.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
527 Görüntüleme
(@black)
Gönderiler: 59
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Fiziki ortamdaki bir serverı sanal ortama (vmware) replikasyon yapabiliyor muyuz bunu araştırıyorum.

Elimde kritik bir fiziki server var. Bunun başına bir şey gelirse sanal ortamdaki yedeğini (sürekli replikasyon yapılan halini) ayağa kaldırarak fiziki taraftaki sorunu çözünceye kadar sanal ortamdan kullancıların çalışmaya devam etmesini istiyorum.

Carbonite isimli bir yazılım var.  Tr de kullanan birine denk gelmedim. Bu olayı çözebilir mi, yada Veeam in ücretsiz versiyonunda böyle bir özellik var mı bilmiyorum. Bu konuyla ilgili bir çözüm önerisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Gönderildi : 06/09/2021 10:49

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4292
Co-Helper

Bunu backup ile çözmeniz doğru olur. Ücretsizini bilmem kritikse para vermek lazım 🙂 veeam, backupexec gibi uygulamalarla ve diğer birçoğunda da var fiziki sunucu yedek alınır akabinde sanal platforma hızlıca import edilebiliyor. Aynı şekilde bunların bootable iso create imkanı var. Yedeği fiziki makineye kolay çekmeye yarar.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/09/2021 13:28

(@serkanates)
Gönderiler: 1277
Üye

Aracınız şöyle birşey (VMware vCenter Converter). Ücretsiz kısmını bilemiyorum.

https://customerconnect.vmware.com/en/downloads/info/slug/infrastructure_operations_management/vmware_vcenter_converter_standalone/6_2_0

Gönderildi : 06/09/2021 13:29

Paylaş: