Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Free Esxi Konfigrasyon Yedekleme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@hasanates)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Free esxi 6.7 sürümünü kullanıyorum. Yapı üzerin de 3 adet sanal sunucu mevcut bunların yedeklemelerini acronis ile alabiliyorum fakat esxi host un konfigürasyonunu maalesef alamıyorum, Sanırım free esxi olduğu için.

Konu hakkın da bir kaç sorum olacak

-Esxi hostu yedek alıp bir sorun olduğun da aynı konfigürasyonla geri yüklemem mümkün mü, böyle bir yedekleme yazılımı mevcut mu.

-Free esxi için lisans almak bu sorunu baştan çözüm getirir mi, Hangi lisansı almam gerekiyor.

Konuyla ilgili çözüm önerilerini bekler iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 05/09/2021 01:32

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Gönderen: @hasanates

Merhaba,

Free esxi 6.7 sürümünü kullanıyorum. Yapı üzerin de 3 adet sanal sunucu mevcut bunların yedeklemelerini acronis ile alabiliyorum fakat esxi host un konfigürasyonunu maalesef alamıyorum, Sanırım free esxi olduğu için.

Konu hakkın da bir kaç sorum olacak

-Esxi hostu yedek alıp bir sorun olduğun da aynı konfigürasyonla geri yüklemem mümkün mü, böyle bir yedekleme yazılımı mevcut mu.

-Free esxi için lisans almak bu sorunu baştan çözüm getirir mi, Hangi lisansı almam gerekiyor.

Konuyla ilgili çözüm önerilerini bekler iyi çalışmalar dilerim.

Merhaba,

ESXi host’un konfigurasyon backup’ını almanıza gerek yok çünkü ESXi host’un kolay kolay işletim sistemi corrupt olmaz. Bundan dolayı host konfigurasyon yedeği almanıza gerek bulunmuyor.

Teşekkürler.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 05/09/2021 02:44

(@hasanates)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

@tayfundeger teşekkürler.

Gönderildi : 05/09/2021 13:07