Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vmware Esx 3.5i backup

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
530 Görüntüleme
(@ErcanOzkurt)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

HP DL 380 Server üzerinde kullandığım ESX serverda Exchange 2003, (120Gb) file server (165 Gb) bulumakta. Bu serverlerin yedekleme işlemlerini

en hızlı şekilde hangi sistemle alabilirim. Bildiğim kadarı ile ESX üzerine usb disk takamıyoruz. Doğal olarak network üzerinden bir yedekleme yapmam lazım

ama network üzerinden yapacağım bu yedekleme biraz zor olacaktır. ESX kullanlar backuplamı çözümünü nasıl yapmaktadırlar. Aslında benim çözümüm

esx üzerine bir esata disk bağlayıp Acronis True İmaje Echo server ile bu diske imaj almak. Bu konuda tecrübesi olanlardan bir fikir bekliyorum.

Gönderildi : 17/01/2009 15:52

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

ESX Server da içinde bulunduğu bir SAN yapısı var mı?

ESX Server da yedekleme en sağlam SAN e bağlı bir Tape Library e alınarak yapılır.

Diğer türlü de seçenekler var tabiki

VMware Consolidated Backup lisansınız var ise, ister file system olarak ister image olarak OS lerin yedeğini network de istediğiniz yere alabilirsiniz.

ESX için Backup alma işlemlerini en basite indirgeyen 3rd programlar da mevcut.  Veeam Backup gibi....

Gönderildi : 17/01/2009 16:53

(@ErcanOzkurt)
Gönderiler: 114
Estimable Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler Buğra bey. San yapısı yok sistemimde DL 380 üzerinde 8x140 Raid 10 var. Önerdiğiniz Veem Backupa bende bakmıştım. Bu ürün dikkatimi çekmişti. Kullandınız mı acaba tavsiye edermisiniz. Bununla ilgili bir demosu vardı ilgilenen arkadaşlara yardımcı olur.

http://download.veeam.com/downloads/Backup2.0ForWeb/Backup2.0ForWeb.htm

Gönderildi : 17/01/2009 17:17

Paylaş: