Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware usb sorunu!

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
385 Görüntüleme
(@mfgncr)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar meraba ben vmware 5.5'i vistada kurdum ve xp!yide vmware da kurdum herşey sorunsuz olarak çalışıyor ancak bir iki problemim var. birincisi: flash diskimi taktığım zaman xpde göremiyorum ve ayrıca sürükleme ile dosya aktarımı yapamıyorum (vm tools olduğu halde)

ikincisi: bilgisayarıma dvdyi taktığım zaman sadece xp ile açabiliyorum vista ile açamıyorum acaba sebebi nedir?

şimididen teşekkür ederim..

Gönderildi : 03/11/2008 03:59

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Wmware Tools yükledikten sonra usb aygıtları ve dosya paylaşımı başlar. Bunun için wmware içerisinde çalışma yapar iken usb aygıtını takar iseniz ve alttaki usb seçeneği disable durumda değil ise aygıtı tanıyacaktır. Dosya sürekle bırak yöntemi ile atamazsınız. Bunun yerine paylaşım dosyası oluşturmalısınız. (Çalıştığınız Virtial Os üzerinde Vm menüsüne giriniz buradan Settings sekmesine tıklayın açılan menüden options Shared Folders bölümene gelin ve Enable yapın daha sonra host üzerinde paylaşmak istediğiniz klasörü ekleyin. Bundan sonrası sanal os içerisinde network paylaşımlarında wm network üzerinden ilgili klasör içerisinden dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.)

İkinci sorunuzdaki dvd açamıyorum çok anormal. Açamıyorumdan kasıt muhtemelen wmware kurulum aşamasında gerçek sistem üzerindeki autorun özelliğini disable olarak yapmanızdan kaynaklı olabilir.

Gönderildi : 03/11/2008 04:59

(@mfgncr)
Active Member
Konu başlatıcı

ilginizden dolayı teşekkür ederim tekrar denicem bakalım..

Gönderildi : 03/11/2008 22:11

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Rafet hocama ek olarak eğer problem cıkartır ise Vista üzerine wm 6 veya üzerini yüklemenizi tavsiye edeceğim.

Gönderildi : 03/11/2008 22:20

(@mfgncr)
Active Member
Konu başlatıcı

ben de öyle yapacaktım ancak bu seferde 5.5i kaldıramadım acaba bi ayarı var mı arkadaşlar?

Gönderildi : 03/11/2008 22:58

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Sistemden kaldırmak için extra bir işlem yapmanıza gerek yok. Ekle / kaldır menüsünden kaldırabilmeniz lazım.

Gönderildi : 04/11/2008 00:54

Paylaş: