Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware vsphere memory usage virtual machine Sorunu Çözüm ?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,113 Görüntüleme
(@OnurDemirkaya)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Vmware Vsphere 6.5 kullanmaktayım sadece veeam serverda vmware vsphere memory usage virtual machine gibi bir hata alıyorum power off dediğim zaman sana makineye Another task is already in progress hatası görmekteyim sorunun çözümünü bulamadım esxi1 hostumu yeniden başlattım ama 2 hafta götürdü en fazla tekrar bu vmware vsphere memory usage virtual machine sorunla karşı karşıya kaldım yardımcı olursanız sevinirim 

Gönderildi : 12/02/2019 13:56

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba,

Veeam backup job zamanlarında memory kullanımı yükseliyor olabilir mi? Veeam backup jobları çalıştığında sanal makine daha fazla memory ihtiyacı duyacaktır.Veeam sunucunuza kaç GB memory atadınız? Kaynağınız varsa veeam sunucu için memory artırımı yaparak deneyebilirsiniz. 

Gönderildi : 12/02/2019 14:24

(@OnurDemirkaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Veeam backup job zamanları bir birini takip ediyor DC BACKUP alma işlemi bitiyor Ardından başka bir server almaya devam ediyor Sanal makinede bulunan memory 16 gb kullanılmakta. Memory Arttırmayı denedim en Son 16 gb durdum

Gönderildi : 12/02/2019 14:29

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Hata veren sanal makine uzerinde ne gibi durumlar var, Ornegin asagidaki liste gibi

• PCI passthrough devices
  • Fault Tolerance (FT) enabled
  • Latency Sensitivity set to High
  • vGPU enabled

Ek tanimlamalar gibi. Bunlari bir kontrol ederbilirmisin
https://kb.vmware.com/s/article/2149787  

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/02/2019 14:36

(@OnurDemirkaya)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle vcenter üzerinden monitörden ssues sub-tab. sekmesinden Alarm Definitions ve Virtual machine memory usage. buldum alarm check işaretli, devamı için pek birşey diyemiyorum.

Gönderildi : 12/02/2019 16:37

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Cozum olan kismi sistemi izlemeniz icin olan bolumu.

Yukaridaki sanal cihazlar sanal makineye baglimi ornegin harici USB gibi. Emulator araciligi ile RAM kapasistesini kullanarak islem yapar vSphere bu yuzden sanal makineniz uzerinde sanal olarak eklenmis hangi cihaz yada yapi var biraz anlatirmisiniz.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/02/2019 19:14

Paylaş: