Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vCloud Director

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@AliKurtaran)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

6.5 yapım var  vCloud Director öğrenmek istiyorum. bu yapıma kurabilirmiyim ne yapabilirim  vCloud Director de ne işe yarıyor tam olarak ?

Gönderildi : 06/02/2019 03:34

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

ilk olarak vCloud Director icin 6.5 uygun bunda problem yok.

vCloud Director kisaca.Bir ISS yada DATACENTER firman var bu firmanda sanal sunucu kiraliyorsun. Burada gerekli api yada yonlendirmeler ve yapilar kurulark istedigin ozelliklerde sana tahsis edilen arayuz ve yetkiler dahilinde yeni sanal sunucunu ve ayarlarini bir web arayuzden gerkeli ram cpu disk alani hatta ISO mount ederek ve IP atayarak kullanmana olanak saglayan yapi diyebiliriz.

Bunu localde yani kendi firman icinde soyle dusun cok buyuk bir yapiniz var yazilim ekibi ara sira sizden sanal sunucu istiyor diyelim test yada farkli islemler icin. Sende onlara vCloud director ile diyorsun ki sana bir arayuz iste user ve yetkilerin dahilinde sana ayiralan havuz icinde  istedigin gibi sanal sunucu kur kullan zaten loglardan biz onu gorur takip ederiz gibi.

Kisa bi sekilde anacak bu kadar anlatim.OK 

Kolay gelsin.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2019 13:07

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

6.5 yapım var  vCloud Director öğrenmek istiyorum. bu yapıma kurabilirmiyim ne yapabilirim  vCloud Director de ne işe yarıyor tam olarak ?

Merhaba,

Çalışma mantığı, işleyişi ile ilgili geçmişte yazmış olduğum makaleleri okuyabilirsin. Elbette son versiyon ile aralarında fark ar ancak genel olarak kullanım amacını görebilirsin.

vCloud Director 5.1 Kurulumu Bölüm 1 – Ön gereksinimler

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 06/02/2019 13:27

Paylaş: