Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

rdm

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
464 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

vcenter 6.5 ortamına sql always on cluster isteniyor. vcenter altında 4 esxi var. 2 tane windows sunucu olacak. sanal sunucular aynı esxi üzerinde olmayacak ! vmotion yapmak istiyorum sanal sunucuları.  paylaşım disk rdm fiziksel modu kullanmak zorundamıyım yoksa rdm virtual mod kullanabilirmiyim. makaleler var ama ben bu bahsettiğim yapıdaki kesin yanıtı merak ediyorum. 

Gönderildi : 03/11/2018 16:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32964
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Ferudun Bey,

110 tane postunuzun olduğunu görüyorum, yani eski bir üyesiniz ve sanırım forum kurallarını okudunuz?

Lütfen sorularınızın başlıklarını sorunun özeti mahiyetini ifade edecek şekilde açıklarsanız çok seviniriz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/11/2018 00:14

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

vcenter 6.5 ortamına sql always on cluster isteniyor. vcenter altında 4 esxi var. 2 tane windows sunucu olacak. sanal sunucular aynı esxi üzerinde olmayacak ! vmotion yapmak istiyorum sanal sunucuları.  paylaşım disk rdm fiziksel modu kullanmak zorundamıyım yoksa rdm virtual mod kullanabilirmiyim. makaleler var ama ben bu bahsettiğim yapıdaki kesin yanıtı merak ediyorum. 

Merhaba,

Farklı host'larda ise zaten RDM physical mode support edilmiyor. Aynı ESXi host üzerinde tutacaksanız virtual kullanabilirsiniz.

RDM: Configurations using shared storage for Quorum and/or Data can be on Fibre Channel (FC), iSCSI or FCoE based RDMs (physical mode for cluster across boxes CAB, virtual mode for cluster in a box CIB).

ESXi 6 üzerinde Microsoft Cluster – Bölüm 4

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 05/11/2018 00:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

hocam 4 esxi var esxi 1 de bir windows sunucu olacak esxi 2 de bir windows sunucu olacak bunlara sql kurulup cluster yapılacak bu model CAB olmuyormu ? bu sunucular için bir adet  ortak disk isteniyor her windows sunucu bu diski görecek bunuda rdm yapmak gerekiyor değilmi ? rdm disk sanal sunucuya eklenirken fiziksel mode damı tanıtılacak yoksa sanal moddamı tanıtılacak ? farklı hostlarda ise zaten fiziksel mode desteklemiyor demişsiniz. 

Gönderildi : 05/11/2018 01:15

Paylaş: