Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tape Backup Unitesi Hk

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
750 Görüntüleme
(@korayulgay)
Gönderiler: 165
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

IBM Pureflex uzerinde ESX 5.5 yapim var. Yapim uzerindeki Sanal bir makinede Veeam 7.0 kullanmaktayim. IBM TS3100 Tape Backup Unitesi ile yedek almaktaydim. Ancak yasanan Elektrik kesintisi sonrasi Sanal sistem Tape Unitesini gormemeye basladi. IBM ile konuyu gorustum ve Tape unitesini test ettiler. Unite calisiyor ancak Sanal desteginin olmadigini soylediler. Yaklasik 2 senedir bu sekilde calisiyordu yasanan Elektrik kesintisi sonrasi haberlesme kesildi dedim. Cok sık bu tip sorun yasandigini Fiziksel bir makine ile baglanti yapilmasini onerdiler. Konuyla ilgili yorumlarinizi alabilirmiyim.

Iyi Calismalar

Gönderildi : 03/04/2018 15:07

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Virtual pci ile yapabilirsiniz, evet IBM desteklemiyor olabilir ama veeam destekliyor fakat sürümünüz çok eski artık güncellerseniz daha sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/04/2018 02:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

https://forums.veeam.com/veeam-backup-replication-f2/can-i-do-this-with-veeam-t18192.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/04/2018 02:17

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba,

IBM Pureflex uzerinde ESX 5.5 yapim var. Yapim uzerindeki Sanal bir makinede Veeam 7.0 kullanmaktayim. IBM TS3100 Tape Backup Unitesi ile yedek almaktaydim. Ancak yasanan Elektrik kesintisi sonrasi Sanal sistem Tape Unitesini gormemeye basladi. IBM ile konuyu gorustum ve Tape unitesini test ettiler. Unite calisiyor ancak Sanal desteginin olmadigini soylediler. Yaklasik 2 senedir bu sekilde calisiyordu yasanan Elektrik kesintisi sonrasi haberlesme kesildi dedim. Cok sık bu tip sorun yasandigini Fiziksel bir makine ile baglanti yapilmasini onerdiler. Konuyla ilgili yorumlarinizi alabilirmiyim.

Iyi Calismalar

Merhaba,

Normal şartlar'da evet support'u bulunmuyor. IBM pureflex üzerinde passthrough yapılandırmayı tekrar yapın sorun düzelecektir. Ancak dediğim gibi ürünün support etmemesi sizin kullanamayacağınız anlamına gelmez. Ama şunu unutmayın support edilmeyen bir konfigurasyonun kullanılması yapıda büyük sorunlara ve bunun neticesinde belki komple ortamınızı kaybetme riskiniz bulunmaktadır.

https://kb.vmware.com/s/article/2007904

VMware does not support Tape Drives connected directly to ESXi 5.x.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 06/04/2018 02:35

(@korayulgay)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey Merhaba,

Tesekkurler. Cihaz fiber ile bagli. PCI degil ancak.

Iyi Calismalar

Gönderildi : 06/04/2018 11:39

(@korayulgay)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tayfun Bey Merhaba,

Tesekkurler.

Iyi Calismalar

Gönderildi : 06/04/2018 11:40

(@korayulgay)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tayfun Bey Merhaba,

Tesekkurler. IBM passthrough yapilandirma ile ilgili makale paylasmanizi rica edebilirmiyim.

Iyi Calismalar

Gönderildi : 06/04/2018 12:10

(@korayulgay)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tayfun bey buldum sanirim. Haftasonu deneyecegim.

Gönderildi : 06/04/2018 20:42

Paylaş: