Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vm backup

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
532 Görüntüleme
(@KenanDogan)
Gönderiler: 938
Noble Member
Konu başlatıcı

esxi 6.0 clusterda 10 esxi kurulu. bu esxiler üzerinde 100 vm çalışıyor. backup için ayrı switch ve sanal makinalara ikinci backup nic tanımlamak istiyorum. yani backup programı backup alırken vm backup nic'den backuplar hedef depolama ünitesine ulaşsın. bu tarafda sanki sorun yok gibi. peki backup dönerken bu topoloji çalışırmı yada baştan hepsi yanlışmı. ben backup networku ayırıp sanal makinara ikinci nic ekleyip backupların oradan gitmesini ve geri dönüşte sorun olmamasını istiyorum. boyle bir yapıyı masıl oluşturabilirim. cevap başlıklarında biraz iç detay yada ince konfigurasyonuda belirtirseniz sevinirim. örneğin esxi üzerinde bir ayar varmı. 

Gönderildi : 30/06/2017 18:14

(@ersincan)
Gönderiler: 975
Illustrious Member

Merhabalar,

ESXi 'ler üzerinde ayrı bir backup networkü oluşturup yedeklerinizi sadece o network üzerinden aldırabilirsiniz. VM tabanlı bir yedekleme yapmak istiyorsanız ayrıca sanal sunucular için bir ikinci nic tanımlamanıza gerek yoktur. Geri dönüşlerde de her hangi bir sıkıntı yaşamazsınız.  ESXi üzerinde fiziksel switchleriniz destekliyorsa MTU ayarını 1500 den 9000 gibi rakamlara çekebilirsiniz. 

Gönderildi : 01/07/2017 00:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Mevcut yapınızda  hangi yedekleme uygulamasınız  kullanıyorsunuz ?

esxi 6.0 clusterda 10 esxi kurulu. bu esxiler üzerinde 100 vm çalışıyor. backup için ayrı switch ve sanal makinalara ikinci backup nic tanımlamak istiyorum. yani backup programı backup alırken vm backup nic'den backuplar hedef depolama ünitesine ulaşsın. bu tarafda sanki sorun yok gibi. peki backup dönerken bu topoloji çalışırmı yada baştan hepsi yanlışmı. ben backup networku ayırıp sanal makinara ikinci nic ekleyip backupların oradan gitmesini ve geri dönüşte sorun olmamasını istiyorum. boyle bir yapıyı masıl oluşturabilirim. cevap başlıklarında biraz iç detay yada ince konfigurasyonuda belirtirseniz sevinirim. örneğin esxi üzerinde bir ayar varmı. 

Gönderildi : 01/07/2017 02:12

Paylaş: