Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

vmware mavi ekran hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
3,639 Görüntüleme
(@ismailtas)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar olusturdugum esxi 5.5  te  xp yada ve  windows 7  kurdum  ama bu kurdugum  sanal windowslarda  5-10 dakka sure sonrasında mavi ekran hatası alıyorum. xp de ekran oylece kalıyor mavi sekılde, windows 7 de de mavi ekran geldıktan sonra kendı kendını resetliyo.  bu sorunu nasıl cozebilirim?  yardımızı bekliyorum. 

Gönderildi : 10/06/2017 05:00

(@ismailtas)
Active Member
Konu başlatıcı

sanırım bunu bilen yok?

Gönderildi : 11/06/2017 00:13

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1933
VMware Guru

merhaba arkadaslar olusturdugum esxi 5.5  te  xp yada ve  windows 7  kurdum  ama bu kurdugum  sanal windowslarda  5-10 dakka sure sonrasında mavi ekran hatası alıyorum. xp de ekran oylece kalıyor mavi sekılde, windows 7 de de mavi ekran geldıktan sonra kendı kendını resetliyo.  bu sorunu nasıl cozebilirim?  yardımızı bekliyorum. 

Merhaba,

ESXi üzerinde virtual machine create ederken guest operating system olarak ne seçtiniz? Virtual machine'in içerisinde vmware tools kurulu durumda mı?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 11/06/2017 00:30

(@ismailtas)
Active Member
Konu başlatıcı

windows xp professional 32 bit secili, wmware toos ta kurulu.  64 bit te kurdum, ondada aynı hatayı verio, windows acılıo bi sure sonra mavi ekran hatası gelip resetlenio kendı kendıne.  isolarda sorun vardır diye farklı isolarla da denedım sonuc hep aynı. 

Gönderildi : 11/06/2017 22:03

Paylaş: