Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Hk. Yardım

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@BilalBENiCE)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Foruma yeni üye oldum Domain Sistemine geçmek istiyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum windows 7 veya windows 10 kurulu olan bilgisayarlar işletim sistemleri hangileri destekler hangi özellikte ki bir makinaya kurmam lazım yaklaşık 200 PC var kurumda konu hakkında bilgi ve yardımcılarınız için şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 14/05/2017 20:32

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Her zaman ilk adımı atmak zordur. Ondan sonra zaten kendiliğinden geliyor herşey. İlk adım olarak Windows Server 2012 yada Windows Server 2016 kurarak başlayabilirsiniz. 

Dip not: Kurumdaki terminallerde Windows 7 ve 10 da home sürümleri domaine dahil edemiyorsunuz )tam emin olmamakla birlikte enterprise ve starter de dahil olmuyor olabilir.)

Kişisel bir olay

Gönderildi : 14/05/2017 21:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar Bilal Bey ;

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=active+directory&a=1   portal üzerinde  active  directory  sistemi  ile ilgili  makaleler  linkte  yer  almaktadır  öncelikle  kurulum ve  yapılandırma  ile  ilgili  makaleleri  okumanızı  öneririm. 200 Client'ın  olduğu  bir  yapıda Active  Directory yapısı  olmadan  yönetmek ciddi zorluklar  ve  fazladan iş yükü  oluşturması  muhtemel. Client  tarafında  ( Home , Home Business vb işletim  sistemlerini Active  Directory  yapısına  dahil  edemiyorsunuz. Pro ve üstü Enterprise  client  işletim  sistemleri  olması  gerekmekte ) Kurulum ve  yapılandırma  tarafı da  önemli  tabi  yapının  tasarlanması planlaması  vs  portal üzerindeki  makaleler size  yol  gösterecek ve  kafanızda  bazı  senaryolar  oluşacaktır akabinde   senaryoları portal  üzerinde  paylaşarak gelen  tavsiyeler  doğrultusunda sistemi  ayağa  kaldırabilirsiniz

* Konu da  yanlış Başlık altında  açılmış  gibi  ancak   portal  yöneticileri ilgili  bölüme  taşıyacaktır.

Merhabalar;

Foruma yeni üye oldum Domain Sistemine geçmek istiyorum ama nerden başlayacağımı bilmiyorum windows 7 veya windows 10 kurulu olan bilgisayarlar işletim sistemleri hangileri destekler hangi özellikte ki bir makinaya kurmam lazım yaklaşık 200 PC var kurumda konu hakkında bilgi ve yardımcılarınız için şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 15/05/2017 04:51

(@OmerTaskin)
Gönderiler: 4
New Member

Selam,

Clientlarınızda işletim sistemler enterprise mı? Önreğin Home premium vs olursa domaine join edemessiniz.

Yapıyı kurmadan evvel önce tasarlamanızı tavsiye ederim. Tasarım için örnekleri incelemenizi tavsiye ederim ne kadar düzenli olursa o kadar iyi olur 

Gönderildi : 15/05/2017 19:02

(@ErdemKara)
Gönderiler: 196
Reputable Member

hocam selam,

ilk önce envanter raporu çıkartarak işe başlayın hangi makinede hangi lisans var gibi eksik lisanları hesaplayınız

Sistem odası yok ise sistem odasının yerini belirleyin ve network altyapı ile ilgili görüşmeler yapın

Sunucu alımı yapın sanallaştırma olacak ise storage almanız gerekiyor 

ihtiyaca göre 2016 yada 2012 r2 server kurulumu yapın

200 Client olan yerde domain yapısı olmaması şaşırtıcı

Gönderildi : 16/05/2017 11:09

Paylaş: